آخر تحصن شیعیان هزاره در کویته- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی (اردو)، پس از گذشت چهار روز از تحصن شیعیان هزاره، نمایندگان دولت «عمران خان» نخست وزیر پاکستان متشکل از «شهریار آفریدی» وزیر مشاور در امور داخلی کشور، «جام کمال» سروزیر ایالت بلوچستان و «سید ذوالفقار بخاری» مشاور نخست وزیر در امور پاکستانی های خارج از کشور، با حضور در جمع متحصنین به آنان اطمینان دادند که دولت هرگز ازبرای تامین امنیت جامعه شیعیان هزاره از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

شهریار آفریدی تاکید کرد: ما به مردم پاکستان به ویژه شهروندان  شیعه هزاره در کویته اطمینان می دهیم که دولت و نیروهای مسلح این کشور به اشرار و تروریست ها اجازه ایجاد ناامنی را از این پس نخواهد داد و تمام تلاش خود را در این زمینه خواهیم کرد.

جام کمال سروزیر ایالت بلوچستان پاکستان نیز گفت: برنامه کار ملی علیه تروریسم به نحو احسن اجرا شده و دولت عناصر اصلی هجوم گذشته به جامعه شیعیان در کویته را شناسایی و آنان را به سزای اعمالشان خواهند رساند.

گفتنی هست از روز شنبه مردم هزاره سراسر پاکستان با برگزاری تجمعات اعتراضی و تحصن، خواستار کار جدی دولت پاکستان ازبرای تامین امنیت این قوم در شهر کویته شده بودند.

در حادثه انفجار تروریستی بمب در یک بازار میوه فروشی در منطقه “هزار گنجی” در شهر ‘کویته’ مرکز ایالت بلوچستان  تاکنون ۲۲ نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند که بیشتر آنان را شیعیان هزاره تشکیل می دادند.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *