ارزیابی کنفرانس امنیتی مونیخ از تحولات سوریه- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، کنفرانس امنیتی مونیخ در گزارشی عنوان کرد: تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ازبرای خارج کردن نظامیان از سوریه احتمالا تبعات ژئوپلیتیک جدی و قابل توجهی به همراه خواهد داشت.

کارشناسان سیاسی در گزارشی که در آستانه پنجاه و پنجمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ منتشر شده، افزودند: تصمیم ترامپ موجب ایجاد خلاء در منطقه می شود و این خلاء احتمالا توسط سایر قدرت ها از جمله روسیه، ترکیه و ایران پر می شود.

 

در بخشی از این گفته ۱۰۱ صفحه‌ای آمده هست: حضور پررنگ سایر قدرت ها غیر از آمریکا در سوریه را می توان در سرنوشت امروز ادلب مشاهده کرد، جایی که روسیه و ترکیه اکنون نقش اصلی را در آن ایفا می کنند و توافق آنکارا و مسکو با هدف جلوگیری از تجاوز نظامی علیه این شهر تاثیر مثبتی بر تحولات منطقه داشته هست.

این گفته افزود: جنگ سوریه بر اساس ارزیابی های صورت گرفته توسط گروه میان المللی بحران جدی ترین جنگ ها و مناقشات در سال ۲۰۱۹ به شمار می رود.

این گفته همچنین نسبت به افزایش خطر تقابل و رویارویی که در آن آمریکا، عربستان سعودی، اسرائیل و ایران دخالت دارند، هشدار داده هست.

کنفرانس امنیتی مونیخ در این گفته مدعی شد: آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی در این خصوص دیدگاه مشترکی دارند که تهران یک تهدید هست و بلندپروازی های منطقه‌ای ایران باید محدود و کنترل شود. خطر درگیری و تقابل در خلیج فارس، سوریه، عراق یا یمن را نمی توان نادیده گرفت.

کنفرانس امنیتی مونیخ قرار هست طی روزهای ۱۵ تا ۱۷ فوریه به این معنی از ۳ روز آینده در شهر مونیخ برگزار شود.

بیش از ۳۵ رئیس دولت، حدود ۵۰ وزیر خارجه و ۳۰ وزیر دفاع از سراسر جهان در این نشست شرکت خواهند کرد.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا، ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در این نشست شرکت خواهند داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *