افزایش آمار کشته شدگان در درگیری‌های گذشته لیبی- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، سازمان بهداشت جهانی عنوان کرد که از ابتدای هجوم ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر به طرابلس تاکنون ۱۴۷ تن کشته و ۶۱۴ نفر زخمی شده اند.

دفتر هماهنگی امور کمکهای بشردوستانه سازمان ملل (وی سی اچ آ) عنوان کرد که بیش از ۱۸ هزار نفر در پی درگیری ها در طرابلس آواره شده و ۶ هزار نفر از آنها کمک دریافت کرده اند.

سازمان ملل امروز دوشنبه دفعه دیگر از همه سمت های لیبیایی خواست که خویشتنداری خود را حفظ کرده و از هجوم به بیمارستان‌ها، آمبولانس‌ها و کادرهای درمانی خودداری کنند.

در حال حاضر درگیری‌های شدیدی در حومه جنوبی طرابلس میان نیروهای دولت وفاق لیبی به ریاست فایز السراج و ارتش ملی لیبی به ریاست خلیفه حفتر در جریان هست.

ژنرال حفتر که سمت فرماندهی ارتش ملی لیبی را دارد، شرق لیبی را در کنترل خود دارد و غرب لیبی از جمله شهر طرابلس پایتخت این کشور در کنترل شورای ریاست جمهوری هست که از سوی غرب به رسمیت شناخته شده هست.

چندی پیش  حفتر که از سوی بعضی از کشورها از جمله مصر و امارات  حمایت می شود، ازبرای تصرف شهر طرابلس نیروهای خود را به سمت غرب لیبی گسیل داشت تا به زعم خود آنجا را از “عناصر تروریست” پاکسازی کنند و این در حالی هست که قرار بود به زودی کنفرانسی ملی در لیبی  هدف انتخاب زمانی ازبرای انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری برگزار شود.

در مقابل، نیروهای شورای ریاست جمهوری لیبی نیز به مقابله با آنها در اطراف شهر طرابلس پرداختند که تنش ها در این مناطق همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *