افشای ارتباط بن سلمان با متهم به قتل خاشقجی و جاسوسی از وی با ابزارهای اسرائیلی- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مسئول سعودی نوشت: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به تماس با سعود القحطانی مشاور سابق خود که وی را همچنان مشاور می خواند، ادامه می دهد.

این روزنامه افزود: آمریکا ازبرای بازخواست سعود القحطانی به عربستان فشار می آورد، ولی عربستان در برابر این فشارها مقاومت می کند.

به نوشته وال استریت ژورنال، تاثیر مداوم القحطانی نشان می دهد که جواب رژیم سعودی به قتل خاشقجی نامناسب هست.

این روزنامه به نقل از یک منبع بلندپایه در وزارت خارجه آمریکا نیز نوشت: فکر نمی کنیم که فعالیت های سعود القحطانی محدود شده باشد.

وال استریت ژورنال نوشت: عربستان مرکز اطلاع رسانی سلطنتی را که القحطانی از آن ازبرای تهدید مخالفان سعودی استفاده کردن می کرد، نبسته هست.

القحطانی پس از متهم شدن به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی در داخل کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه از سمت مشاور در دربار سلطنتی سعودی برکنار شد.

جاسوسی از خاشقجی با ابزارهای اسرائیلی

خبر دیگر  اینکه آسوشیتدپرس نوشت: ماموران مخفی ناشناس درحال تعقیب پژوهشگرانی هستند که فاش کرده اند که از ابزارهای جاسوسی اسرائیلی ازبرای جاسوسی از جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی استفاده کردن شده هست.

این خبرگزاری، چهار پژوهشگر یاد شده را شامل سه وکیل و یک روزنامه نگار عنوان کرد و افزود: طرفی ناشناس در تلاش ازبرای ضربه زدن به اعتبار این پژوهشگران هست که دست داشتن شرکت ” NSO ” اسرائیل در جاسوسی از خاشقجی را فاش کردند.

این خبرگزاری نوشت: چهار پژوهشگر دعوتنامه هایی را ازبرای برگزاری نشست های خصوصی در لندن به قصد بحث و گفت وگو جهت همکاری درخصوص پروژه هایی دریافت کرده اند که ارتباطی با پرونده خاشقجی ندارد.

این خبرگزاری افزود: هدف واقعی از این نشست ها احتمالا طرح سوالاتی تحریک آمیز ازبرای گرفتن اطلاعاتی از این پژوهشگران هست که به زیان آنها هست. طرح این نشست ها در راستای برنامه ای هماهنگ ازبرای از میان بردن اعتبار کسانی هست که از “ردپای اسرائیل” در پرونده خاشقجی صورت می گیرد.

به نوشته آسوشیتدپرس، این چهار پژوهشگر در شکایت های مطرح شده علیه شرکت اسرائیلی یاد شده در قبرس سهیم بوده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *