اکثریت مردم اوکراین دیدگاه مثبتی نسبت به روسیه دارند- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، نظرسنجی که از سوی شبکه تلویزیونی «نیوز-وان» اوکراین انجام شده، نشان می‌دهد که اکثریت قریب به اتفاق شهروندان اوکراینی نسبت به روسیه دیدگاه مثبتی دارند. در جریان نظرسنجی که در یک برنامه زنده تلویزیونی انجام گرفت و در آن  ۲۱ هزار و ۵۵۲ نفر شرکت داشتند، این سوال از بینندگان تلویزیونی پرسیده شد: «نظر شما درمورد روسیه چیست؟» و نتیجه آن بود که ۹۸ درصد سئوال شوندگان گفتند که نظر مثبتی نسبت به روسیه دارند و تنها ۲ درصد آنها دیدگاه منفی بیان کردند.

“ویکتور مدویدچوک” رهبر یکی از احزاب مخالف دولت تحت عنوان «عرصه مخالفان، ازبرای ادامه حیات» نیز یادآور شده هست که سیاست روس‌هراسی تند مقامات کنونی کی‌یف، مورد حمایت اکثر شهروندان اوکراینی قرار ندارد و دولت “پیتر پروشنکو” تنها از این مسئله ازبرای پیشبرد اهداف سیاسی خود استفاده کردن می‌کند.

پیش از این هم موسسه میان‌المللی بررسی ها اجتماعی کی‌یف عنوان کرده بود که حدود ۳۰ درصد مردم اوکراین از آموزش زبان روسی در مدارس این کشور حمایت می کنند و تنها نزدیک به ۸ درصد از شهروندان معتقدند کودکانشان نباید زبان روسی را بیاموزند.

این موسسه همچنین به تازگی نتیجه تحقیقاتی را منتشر کرده که بیش از ۵۰ درصد مردم اوکراین معتقدند که توقف فعالیت شبکه‌های اجتماعی روسی در کشورشان یک غلط بوده و آنها مخالف قطع برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی روسیه در اوکراین هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *