اکثر شهروندان آلمانی به وقوع برگزیت منظم تا ۳۱ اکتبر اعتقاد ندارند- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه “فوکوس” آلمان، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی به وقوع برگزیت تا تاریخ مقرر در پاییز اعتقادی ندارند.

هفته گذشته در آخرین لحظات از یک برگزیت نامنظم جلوگیری شده و سران اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند تاریخ برگزیت را یک دفعه دیگر و تا ۳۱ اکتبر به صورت انعطاف پذیر به تعویق بیاندازند.

ولی نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی به این مسئله اعتقاد ندارند که انگلیس اتحادیه اروپا را تا ۳۱ اکتبر ترک خواهد کرد.

این نظر سنجی که توسط موسسه “سیوی” انجام گرفته هست نشان می دهد که حدود ۶۴ درصد شهروندان آلمانی در این باره تردید دارند که برگزیت تا تاریخ مقرر تازه انتخاب شده به وقوع بپیوندد. حدود ۲۱ درصد شهروندان آلمانی هم بر این باورند که انگلیسی ها تا این تاریخ به توافقی دست پیدا کرده و از اتحادیه اروپا خارج می شوند. ۱۴ درصد هم نظری در این باره نداشتند.

تاریخ برگزیت هفته گذشته ازبرای دومین دفعه به تعویق افتاد. ابتدا قرار بود انگلیس در تاریخ ۲۹ ماه مارس این اتحادیه را ترک کند و پس از آن ۱۲ آوریل ازبرای این برگزیت در نظر گرفته شد و پس از آن هم تاریخ برگزیت تا ۳۱ اکتبر به تعویق افتاد.

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که اکثر طرفداران احزاب در آلمان درمورد موفقیت آمیز بودن تاریخ تازه برگزیت هم تردید دارند. بر این اساس طرفداران سبزها با حدود ۷۱ درصد مشکوکترین قشر نسبت به این مسئله هستند. طرفداران حزب افراطی “جایگزینی ازبرای آلمان” هم کمترین تردید را نسبت به این مسئله دارند.

سیاستمداران انگلیسی تا به حال نتوانسته اند درمورد یک مسیر منظم ازبرای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به توافقی دست یابند. اکثر سیاستمداران در انگلیس و بروکسل هم از یک برگزیت دشوار بدون توافق با اتحادیه اروپا می ترسند. مذاکرات تا کنون دولت انگلیس با اپوزیسیون هم تا به حال به هیچ نتیجه ای نرسیده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *