بازتاب جهانی راهپیمایی ملت ایران در چهملین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم، حضور گسترده اقشار و گروه‌های مختلف ملت ایران در راهپیمایی‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرهای مختلف کشور از سوی رسانه‌های میان‌المللی بازتاب یافته هست.

  • شبکه خبری المنار نیز  در خبری فوری از شروع راهپیمایی‌های گسترده ایرانیان در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خبر داد.
  • شبکه الفرات عراق در گزارشی عنوان کرد صبح امروز دوشنبه راهپیمایی‌های ۱۱ فوریه(۲۲ بهمن) در تهران – پایتخت – و تمام مناطق ایران با مشارکت میلیون‌های نفر از ملت ایران ازبرای بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی شروع شد. به نوشته الفرات، شش هزار و ۵۰۰ خبرنگار راهپیمایی‌های امروز را پوشش می‌دهند که ۳۰۰ نفر از آنها خبرنگار خارجی هستند، همچنین شخصیت‌های سیاسی، دینی و ورزشی و اندیشمند از کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکا، فرانسه، انگلیس، ایرلند، فرانسه و ونزوئلا در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت دارند.
  • خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی عنوان کرد مردم در تهران و سایر شهرهای کوچک و بزرگ ایران به خیابان‌ها آمده‌اند تا چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند. آسوشیتدپرس در گفته خود به این نکته اشاره کرده که جمعیت گسترده‌ای از مردم تهران در حال راهپیمایی به سمت میدان آزادی هستند و در مسیر راهپیمایی سرودهای انقلابی و ملی پخش می‌شود.
  • شبکه خبری المیادین نیز در خبری فوری گفته داد که میلیون‌ها ایرانی در راهپیمایی‌های جشن سالگرد انقلاب در سرتاسر این کشور شرکت کرده‌اند.

  • شبکه یورونیوز در گفته خود از جشن‌ چهلمین سالروز انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد: «مردم سراسر ایران امروز به خیابان‌ها آمده‌اند تا چهلمین سالروز انقلاب اسلامی -رویدادی که جایگاه متفاوتی را ازبرای این کشور در جهان رقم زده هست- را جشن بگیرند». یورونیوز در توصیف اهمیت روز ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ خاطرنشان ساخته هست: «۱۱ آوریل ۱۹۷۹ روز آخر چند دهه حکومت شخص مورد حمایت آمریکا به این معنی محمدرضا شاه پهلوی بود که خودکامگی، سبک زندگی بی‌بند و باری و اصلاحات غربی‌اش، اقشار مختلف جامعه ایران را علیه وی متحد کرده بود.»

  • نشریه انگلیسی دیلی‌اکسپرس نیز در گزارشی نوشت که «صدها هزار ایرانی روز دوشنبه راهپیمایی‌های را در سرتاسر کشور به مناسب چهلمین سالگرد سقوط شاه و پیروزی آیت‌الله خمینی، فردی روحانی که انقلاب اسلامی را هدایت کرد، برگزار کردند.» در گفته دیلی‌اکسپرس همچنین با اشاره به سخنان حسن روحانی، آمده هست که رئیس جمهوری ایران می‌گوید کشورش مصمم به گسترش قدرت نظامی و برنامه موشک‌های بالستیک خود هست.

  • خبرگزاری رویترز از حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن و سر داده شدن فریادهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» از سوی آنها خبر داد. رویترز روز دوشنبه گفته داد: «صدها هزار نفر از مردم ایران در راهپیمایی‌های سراسری حضور یافته‌اند تا چهلمین سالگرد سقوط حکومت شاه و پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری آیت‌الله روح‌الله خمینی را جشن بگیرند؛ انقلابی که همین امروز هم چالشی ازبرای غربی‌هاست». رویترز همچنین در گفته خود به سر داده شدن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» از سوی جمعیت میلیونی حاضر در راهپیمایی‌های سراسری ایران نیز اشاره کرده هست.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *