بانک ایتالیایی ۱…۳ میلیارد دلار ازبرای حل پرونده نقض تحریم‌های ایران می‌پردازد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مقام های آمریکایی روز دوشنبه عنوان کردند که بانک یونی کردیت ایتالیا و ۲ شعبه آن موافقت کرده‌اند تا به قصد حل و فصل پرونده نقض تحریم‌های ایران و سایر کشورها بیش از ۱…۳ میلیارد دلار به واشنگتن پرداخت کند.

بانک یونی کردیت همچنین اقرار کرده هست که در خصوص انتقال غیرقانونی صدها میلیون دلار از طریق سیستم مالی آمریکا از سمت اشخاص و شرکت های تحریم شده، مشارکت داشته هست. این مطلب را دادستان فدرال منطقه منهتن آمریکا عنوان کرده هست.

با این حساب، بررسی ها ۶ ساله از بانک یونی کردیت ایتالیا به آخر می رسد. پیش از این مقام های آمریکایی به توافق مشابه ۱…۱ میلیارد دلاری با بانک استاندارد چارترد انگلیس دست یافته بودند تا به بررسی ها درمورد پرونده نقض تحریم های ایالات متحده آخر دهند.

شعبه آلمانی بانک یونی کردیت نیز اذعان کرده هست که در نقض تحریم های اعمال شده توسط آمریکا مشارکت داشته هست ، از جمله تحریم های اعمال شده علیه شرکت کشتیرانی دولتی جمهوری اسلامی ایران.

یک مقام ارشد قضایی آمریکایی در این باره مدعی شد: شعبه آلمانی بانک یونی کردیت کمک های زیادی به شرکت کشتیرانی ایران ازبرای دور زدن تحریم ها و دسترسی به سیستم مالی آمریکا کرده هست.

پیش از این بانک بی ان پی پاریباس فرانسه نیز در سال ۲۰۱۴ میلادی موافقت کرد تا با پرداخت ۸…۹ میلیارد دلار جریمه، به پرونده مشابهی در دستگاه قضایی آمریکا خاتمه دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *