به خطر افتادن جان بیماران فلسطینی به سبب مجازات‌های تشکیلات خوگردان- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های فلسطینی، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه امروز دوشنبه درمورد پیامدهای قطع حقوق صدها تن از کارمندان قسمت بهداشت و درمان هشدار داد.   

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین گفت که تشکیلات خودگردان فلسطین حقوق ۲۶۳ تن از پرسنل این وزارتخانه را قطع کرده هست.

وی گفت که این کار رژیم صهیونیستی نقض آشکار حق برخورداری شهروندان فلسطینی از بهداشت هست و با این کار جان بیماران ما به خطر می‌افتد.

بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در نوار غزه به دلیل کاهش کمک‌های تشکیلات خودگردان فلسطین و کاهش شدید دارو و تجهیزات و سوخت با بحران‌های پی در پی مواجه هستند.

نوار غزه از دوازده سال قبل تحت محاصره شدید رژیم صهیونیستی هست و این در حالی هست که تشکیلات خودگردان فلسطین نیز هر دفعه به بهانه‌های مختلف مجازات‌های سنگینی علیه مردم این باریکه اعمال می کند.

برگزاری بیست و سومین راهپیمایی دریایی شکستن محاصره

هیئت جنبش ملی شکستن محاصره نوار غزه از برگزاری بیست و سومین راهپیمایی دریایی در غرب نوار غزه در روز سه شنبه خبر داد.

این هیئت امروز دوشنبه در نشستی خبری عنوان کرد که ده‌ها قایق فردا از ساحل شهرک “بیت لاهیا” در شمال نوار غزه به مسیر خواهد افتاد و شهروندان فلسطینی نیز به موازات حرکت این قایق‌ها و به طور همزمان راهپیمایی خود را در خشکی شروع خواهند کرد.

“محمود مسعودی” سخنگوی جنبش ملی شکستن محاصره گفت که بیست و سومین راهپیمایی دریایی شکستن محاصره “در برابر محاصره تسلیم نخواهیم شد” نام گرفته هست.

وی از شهروندان فلسطینی خواست که در راهپیمایی فردا مشارکت پرشور داشته باشند و در اردوگاه “هریبا” در نزدیکی پایگاه نظامی “زیکیم” واقع در دورترین نقطه شمال نوار غزه تجمع شوند.

مسعودی بر ادامه راهپیمایی‌های شکستن محاصره در خشکی و دریا تا تحقق همه اهداف ملت فلسطین تاکید کرد.

هیئت جنبش ملی شکستن محاصره از حدود شش ماه قبل تاکنون چندین راهپیمایی دریایی برگزار کرده هست ولی رژیم صهیونیستی تمام این راهپیمایی‌ها را سرکوب و شماری از شرکت کنندگان را دستگیر کرده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *