تأکید شورای انتقالی نظامی سودان بر ادامه مشارکت در جنگ علیه یمن- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد حمدان دقلو» معاون رئیس شورای انتقالی نظامی در سودان از ادامه مشارکت نظامی سودان در جنگ ائتلاف سعودی- اماراتی علیه یمن خبر داد.

دقلو، روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی «سونا» گفت: «ما به تعهدات‌مان در قبال ائتلاف پایبندیم. تا زمانی‌که ائتلاف اهدافش را محقق سازد نیروهای‌مان( در یمن) باقی خواهند ماند.

«عبدالفتاح برهان عبدالرحمن» که رئیس شورای انتقالی نظامی سودان هست، یک چهره نزدیک به امارات هست.

نیروهای یگان ویژه در سودان، یکشنبه گذشته از طریق صفحه رسمی خود در «توییتر»، همه‌پرسی درمورد نیروهای سودانی مشارکت‌کننده در ائتلاف عربی، که عربستان سعودی و امارات آن را از شال ۲۰۱۵ در یمن رهبری می‌کنند، را مطرح کرد.

ارتش سودان، در ژانویه ۲۰۱۶ کشته شدن نخستین نظامی خود در یمن طی عملیاتی در شهر «عدن» را عنوان کرد. دولت «عمر البشیر» رئیس‌جمهور مخلوع این کشور، سال گذشته گام‌هایی را در راستای خروج از ائتلاف متجاوز علیه یمن برمی‌داشت.

مبتنی بر یک آمار، حوالی ۲۵۰۰۰ نیروی سودانی همچنان در یمن مشغول جنگ هستند که هرکدام به شکلی ماهیانه میان ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار حقوق از سعودی دریافت می‌کنند.

بدیهی هست چنانچه در سایه فشار مخالفان در سودان شورای انتقالی نظامی به بازگشت این نظامیان از یمن رای می‌داد، در چنین شرایطی پروژه عنوان شکست ائتلاف امارات -سعودی در یمن با سرعتی دور از انتظار رقم خواهد خورد؛ ائتلافی، که از جسم بی‌جان آن تنها یک نام باقی مانده هست و تنها با حضور سه کشور عربستان، امارات و سودان شناخته می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *