تاکید حلبوسی و حکیم بر مخالفت با پایگاه‌های نظامی خارجی در عراق- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم، سید عمار حکیم رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی و محمد حلبوسی رئیس پارلمان عراق با یکدیگر ملاقات کردند که طی آن ، اوضاع سیاسی و پرونده تکمیل کابینه وزارتی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

بر اساس بیانیه دفتر رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی، دو سمت در این ملاقات خواستار تشریک مساعی ازبرای تکمیل مسیر انتخاب وزیران شایسته، سالم و توانمند در زمینه مدیریتی شدند.

این بیانیه آورده هست در این ملاقات همچنین بر مخالفت با حضور نیروهای رزمی زمینی و پایگاه‌های نظامی در خاک عراق و ضرورت حمایت از موضع دولت عراق و دیدگاه آن در خصوص احتیاج به این حضور تاکید کردند.

عمار حکیم دفعه دیگر از گروه‌های سیاسی ازبرای آخر حالت بن‌بست سیاسی در بعضی زمینه‌ها و نیز در نظر گرفتن اولویت‌های عراق که به آرامش و ثبات سیاسی احتیاج دارد، دعوت کرد.

وی تصریح کرد ضرورت دارد تا مجلس نمایندگان نقش بزرگی در زمینه قانونگذاری و نظارت ایفا کند و با دولت فدرال در این زمینه هماهنگ باشد، حکیم بر ضرورت تدوین قوانین با اهمیت به ویژه قوانینی که ارتباط مستقیمی با شهروندان عراقی دارد و نیز تدوین قوانین ضروری ازبرای تکمیل ساختار نظام سیاسی عراق تاکید کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *