تحریم لویه جرگه مشورتی توسط نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در حالی که ارگ ریاست جمهوری افغانستان ازبرای برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح در کابل تلاش می‌کند ولی سایر جناح‌های سیاسی این جرگه را تحریم کردند.

تیم‌های انتخاباتی «صلح و اعتدال»  به رهبری «حنیف اتمر» مشاور سابق اشرف غنی، تیم انتخاباتی «امنیت و عدالت» به رهبری «رحمت‌الله نبیل» و تیم انتخاباتی «وفاق ملی» به رهبری «احمدولی مسعود» که از رقبای اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور هستند لویه جرگه مشورتی صلح را تحریم کردند.

«قادرشاه» سخنگوی تیم انتخاباتی صلح و اعتدال تصریح کرد که دستور جلسه و اهداف لویه جرگه مشورتی صلح ازبرای احزاب سیاسی و نامزدان انتخاباتی معلوم نیست و شفافیتی در مسیر برگزاری آن وجود ندارد.

«لطیف نظری» عضو تیم انتخاباتی وفاق ملی نیز خاطرنشان کرد که نه تنها در لویه جرگه مشورتی صلح شرکت نخواهیم کرد بلکه تلاش می‌کنیم تا سایر گروه‌های سیاسی نیز این جرگه را تحریم کنند.

«نورالحق علومی» نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز لویه جرگه مشورتی صلح از سوی اشرف غنی را یک نیرنگ سیاسی در راستای کارزار انتخاباتی عنوان کرده هست.

وی تصریح کرد که ارگ ریاست جمهوری افغانستان با برگزاری این جرگه میلیون‌ها دلار پول دولت این کشور را هدر می‌دهد.

تیم انتخاباتی «تدبیر و توسعه» به رهبری «فرامرز تمنا» رئیس سابق مطالعات استراتژیک وزارت خارجه افغانستان نیز با صدور بیانیه‌ای لویه جرگه مشورتی صلح را تحریم کرد.

عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان نیز پیش از لویه جرگه مشورتی صلح را تحریم کرده بود.

این در حالی هست که کمتر از دو هفته به وقت برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح در این کشور باقی مانده هست.

رقبای اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور بر این باورند که ارگ ریاست جمهوری افغانستان با برگزاری لویه جرگه مشورتی ازبرای تبلیغات انتخاباتی به نفع اشرف غنی تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *