ترامپ هفته آینده حاکمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت می‌شناسد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم، مسئولان رژیم صهیونیستی و مقامات آمریکایی پیش بینی کردند که دولت آمریکا هفته آینده حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی را به رسمیت بشناسد.

به گفته خبرگزاری آسوشیتدپرس، این منبع ها تاکید کردند که به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی توسط آمریکا قریب الوقوع و در وقت مسافرت بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکا صورت خواهد گرفت.

وزارت خارجه آمریکا اخیرا گفته سالانه خود درمورد حقوق بشر در دنیا را منتشر کرد و این در حالی هست که این گفته مناطقی را که اسرائیل در جریان جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی اشغال کرده هست، مناطق اشغالی ندانسته هست و این بر خلاف سیاست‌های آمریکا در طول سالیان گذشته هست.

انتظار می رود که ترامپ به گرمی از نتانیاهو استقبال کرده و وی را به مهمانی شام دعوت کند و این به منزله حمایت آشکار رئیس‌جمهور آمریکا از نتانیاهو دو هفته قبل از برگزاری انتخابات پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) خواهد بود.

نتانیاهو روز گذشته در ملاقات با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا به فشارهای خود بر دولت آمریکا ادامه داد و از واشنگتن خواست که حاکمیت اسرائیل بر جولان سوریه را به رسمیت بشناسد.

نتانیاهو مدعی شد که درصورتیکه اسرائیل در جولان نبود، ایران اکنون در سواحل دریاچه “طبریا” بود. 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «وقت آن رسیده که جامعه جهانی حضور اسرائیل در جولان را به رسمیت بشناسد».

بلندی‌های جولان اشغالی، بخشی از استان القنیطره هست که رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ منطقه جولان را اشغال کرد و در سال ۱۹۸۲ این مناطق را به عنوان بخشی از خاک خود عنوان کرد. این در حالی هست که بر اساس قطعنامه‌ شورای امنیت جولان منطقه ای اشغال شده هست.

دولت سوریه بارها تاکید کرده هست که بازپس گیری جولان اشغالی سوریه تا خط چهارم ژنو سال ۱۹۶۷ میلادی حق ثابت سوریه هست. قطعنامه ۲۴۲ شورای امنیت و بسیاری از قطعنامه‌های ذیربط سازمان ملل بر این حق تاکید می کند. این قطعنامه ها تاکید می کنند که جولان اشغالی بخشی لاینفک از سوریه هست و تصمیم اسرائیل باطل و ملغی هست و هیچ شکل اثر حقوقی و قانونی ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *