ترکیه: آمریکا باید بداند که اعمال فشار هیچ نتیجه‌ای ندارد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در جمع خبرنگاران در واکنش به اظهارات مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست ناتو گفت: واشنگتن دفعه دیگر به زبان تهدید روی آورده هست، ولی می‌دانیم که این لحن کارساز نیست. چنین اظهاراتی درمورد کشورمان نیز غیر قابل قبول هست، آمریکا باید بداند که اعمال فشار هیچ نتیجه‌ای ندارد.
وی ضمن اشاره به تداوم مذاکرات آنکارا و واشنگتن ازبرای حل مشکلات عنوان کرد:‌ انتظار می‌رود آمریکا اقدامات ملموس‌ در قبال مواردی چون پ…ی…د، ی…پ…گ و فتو که امنیت کشور را تهدید می‌کند، انجام دهد.

آکسوی ضمن اشاره به اهمیت نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو در تقویت همبستگی و اتحاد تصریح کرد: رابطه ها ناتو – روسیه، نقش ائتلاف در مبارزه با تروریسم و امنیت اروپا – آتلانتیک از جمله مواردی بود که در این نشست تحقیق شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه خاطر نشان کرد: حجم تجارت با آمریکا در حال حاضر بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار بوده و هدف ما ارتقای آن تا سقف ۷۵ میلیارد دلار هست.
وی ضمن انتقاد از اظهارات گذشته سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان درمورد باز کردن آرشیوهای ترکیه گفت: لحن وی نشان می‌دهد که ارمنستان هم اکنون از اصالت دولتی برخوردار نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *