ترکیه: عربستان در پرونده خاشقجی همکاری نمی‌کند/ نمی‌گذاریم بر قتل سرپوش بگذارند- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

 

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، “عمر چیلیک” سخنگوی حزب عدالت و توسعه پس از نشست کمیته مرکزی این حزب در آنکارا گفت: دولت آنکارا به مسافرت اگنس کالامارد گزارشگر ویژه موارد شکنجه خودسرانه به ترکیه ازبرای تحقیق درمورد پرونده قتل خاشقجی و تهیه و منتشر شدن گزارشی درمورد نتایج کار خود در ترکیه اهمیت می دهد.

وی تصریح کرد: ترکیه به تحقیق کاملا شفاف درمورد قتل این روزنامه نگار ادامه می دهد و مسئولان سعودی به درخواست ها ازبرای همکاری در این چارچوب جواب مثبت نداده اند.

چیلیک گفت: ما هم اکنون همکاری کافی را آنطور که درمورد پرونده قتل خاشقجی می خواهیم، احساس نکرده ایم.

وی تاکید کرد: سنگ اندازی در بررسی ها، شک و تردیدها ازبرای سرپوش گذاشتن بر جنایت قتل خاشقجی را تا حد زیادی افزایش می دهد.

سخنگوی حزب عدالت و توسعه افزود: گفته گزارشگر سازمان ملل بر دست داشتن مسئولان دولتی عربستان در این جنایت وحشیانه از پیش طراحی شده تاکید می کند.

وی بر لزوم محاکمه عاملان این جنایت در دادگاه های استانبول تاکید کرد، چون به گفته وی، جنایت در این شهر اتفاق افتاده هست.

چیلیک گفت: به روشنی تاکید کرده ایم که اجازه سرپوش گذاشتن بر این جنایت را نخواهیم داد.

وی گفت: سعود المعجب دادستان کل سعودی ازبرای همکاری با دستگاه قضایی ترکیه به آنکارا نیامد؛ بلکه با هدف آگاهی از مدارک و شواهدی که در اختیار داشتیم به ترکیه آمد.

چیلیک بر لزوم بررسی ها قوی درچارچوب روشن شدن عاملان و آمران این جنایت تاکید کرد و گفت که این بررسی ها باید میان المللی باشد.

وی گفت: بی شک ترکیه به پیگیری این جنایت وحشیانه غیرانسانی ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *