تشکر دولت نجات ملی یمن از تصمیم مغرب ازبرای خروج از ائتلاف متجاوز سعودی- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، عبدالعزیز صالح بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در پیامی به سعد الدین العثمانی نخست وزیر مغرب از تصمیم این کشور ازبرای خروج از ائتلاف متجاوز سعودی – اماراتی علیه جمهوری یمن تمجید کرد و آن را تصمیمی حکیمانه خواند.

در این پیام بر “اهمیت تصمیم مغرب و بازتاب مثبت آن در رابطه ها برادرانه میان یمن و مغرب و نیز پیام این تصمیم مبنی بر بیهوده بودن تجاوزگری به یمن که سبب ریخته شدن خون یمنی ها و نقض حاکمیت این کشور شده هست”، تاکید کرد.

بن حبتور تصریح کرد: ملت یمن رابطه ها برادرانه و مستحکمی با ملت مغرب دارد که همواره تمایل فراوانی به سالم بودن این رابطه ها و توسعه آن دارند.

وی ابراز امیدواری کرد که دولت مغرب پس از این تصمیم مسئولانه خود، نقش مثبتی را ایفا کرده و با توجه به جایگاه منطقه ای و میان المللی خود ازبرای کمک به تلاش های انجام شده جهت متوقف کردن تجاوزگری به یمن برقراری صلح ازبرای ملت یمن تلاش کند.

بن حبتور ازبرای رابطه ها برادرانه میان یمن و مغرب توسعه و تحول و ازبرای ملت مغرب شکوفایی آرزو کرد.

هفته گذشته، رسانه های مغربی نوشتند که رباط مشارکت خود در عملیات ائتلاف متجاوز سعودی به یمن را به حالت تعلیق درآورد و سفیر خود را ازبرای رایزنی از ریاض فراخواند. این کار پس از پخش کلیپ مستندی در شبکه تلویزیونی العربیه سعودی انجام شد که در آن آمده بود که مغرب پس از خروج اسپانیا از صحرای غربی در سال ۱۹۷۵میلادی به آنجا یورش برده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *