تظاهرات هزاران نفر در مادرید در حمایت از جدایی طلبان کاتالونیا- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، ده‌ها هزار نفر در شهر مادرید در حمایت از جدایی طلبان کاتالونیا و فعالان سیاسی که به خاطر تلاش ازبرای جدایی ایالت کاتالونیا از اسپانیا در حال محاکمه هستند، راهپیمایی کردند.

 

۹ نفر از فعالان سیاسی و سیاستمداران کاتالونیا که به خاطر برگزاری همه پرسی استقلال این ایالت در اکتبر ۲۰۱۷ میلادی به اتهاماتی مثل شورش و نقض قانون اساسی روبرو شده اند، در صورت محکومیت قطعی ده ها سال پشت میله های زندان خواهند رفت.

بسیاری از حامیان و طرفداران فعالان سیاسی و سیاستمداران کاتالونیا بر این باورند که آنها زندانیان سیاسی هستند.

اعتراضات گسترده در ایالت کاتالونیا و سایر شهرهای اروپایی طی هفته های گذشته ادامه داشته ولی این ازبرای نخستین دفعه هست که تظاهرات گسترده و بزرگی در شهر مادرید پایتخت اسپانیا در حمایت از سیاستمداران کاتالونیا برگزار شده هست.

پیش بینی برگزارکنندگان این تظاهرات این بود که بیش از ۵۰ هزار نفر از معترضان در این راهپیمایی شرکت می کنند. حدود ۵۰۰ اتوبوس از ایالت کاتالونیا ازبرای شرکت در این تظاهرات به مادرید آمده‌اند.

مقام های مادرید بیش از ۵۰۰ مامور پلیس از جمله نیروهای ضد شورش را ازبرای برقراری امنیت و مقابله با هرگونه هرج و مرج مستقر کرده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *