تعویق محاکمه فعالان زن عربستانی به دلایلی نامعلوم- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاه کیفری ریاض امروز چهارشنبه جلسه محاکمه ۱۱ فعان حقوقی زن این کشور را به تعویق انداخت.

قرار بود جلسه محاکمه این فعالان زن امروز چهارشنبه برگزار شود و این در حالی هست که طی روزهای گذشته مقامات سعودی شماری از حامیان این فعالان زن را بازداشت کرده اند.

بر اساس این گفته نیروهای پلیس عربستان مانع ورود خبرنگاران و دیپلمات ها به دادگاه کیفری ریاض شده و عنوان کردند که جلسه به تعویق افتاده هست.

قرار بود در جلسه امروز دادگاه کمیته ای قضایی متشکل از ۳ قاضی به دفاعیات فعالان زن جواب بدهد.

رژیم سعودی دلایل تعویق محاکمه این فعالان زن و موعد تازه رسیدگی به پرونده آنها را عنوان نکرده هست.

سازمان حقوق بشری “القسط” در صفحه خود بر روی شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که جلسه دادگاه به دلایلی نامعلوم برگزار نشده هست.

از سوی دیگر منبع ها آگاه گفتند که بیشتر خانواده های فعالان زن از تعویق جلسه دادگاه مطلع نبودند و قصد داشتند که در این جلسه و سایر جلسات دادگاه حضور یابند.

رژیم سعودی که مبتنی بر ایدئولوژی وهابی هست محدودیت های شدیدی علیه آزادی عقیده و بیان تحمیل می کند و منتقدانش را بر اساس قوانینی ظالمانه که به قرون وسطی بر می گردد محاکمه و شکنجه می کند.

حکومت سعودی در ماه می گذشته ۱۷ فعال زن برجسته در زمینه حقوق زنان را دستگیر و آنها را به خیانت، آسیب وارد کردن به منافع کشور، حمایت مالی و معنوی از عناصر متخاصم در خارج متهم کرد. هشتم فروردین ماه بود که خبر آزادی شماری از این فعالان زن به شرط دادن تعهد ازبرای حضور در جلسات دادگاه عنوان شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *