توافق روسیه، آذربایجان و ارمنستان ازبرای ادامه رایزنی‌ها ازبرای حل مناقشه قره‌باغ- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، در بیانیه مشترکی که در آخر مذاکرات روز گذشته (دوشنبه) وزرای امور خارجه روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان و رؤسای مشترک گروه مینسک (روسیه، آمریکا و فرانسه) درمورد حل‌وفصل مناقشه قره‌باغ که زیر نظر سازمان امنیت و همکاری اروپا فعالیت دارد، در سایت رسمی وزارت امور خارجه روسیه منتشر شده، آمده هست که “سرگئی لاوروف”، “المار محمدیاروف” و “سهراب مناتساکیان” توافق کرده‌اند که در آینده به تماس‌های خود ازبرای حل‌وفصل مناقشه قره‌باغ کوهستانی ادامه بدهند.

در این سند یادآوری شده هست، شرکت‌کنندگان در نشست مسکو دفعه دیگر لزوم پایبندی به مأموریت میانجی‌گرانه در جهت دست‌یابی به صلح پایدار در منطقه و علاقه‌مندی خود ازبرای ادامه رایزنی‌ها در آینده را مورد تأکید قرار دادند.

بر اساس این بیانیه مشترک،‌ وزرای امور خارجه آذربایجان و ارمنستان نیز توافق کرده‌اند که تدابیر لازم ازبرای جست‌وجو و دادن اطلاعات لازم به خانواد‌ه‌های زندانیان دو سمت را انجام دهند. “المار محمدیاروف” و “سهراب مناتساکیان” همچنین توافق کردند که به تلاش خود ازبرای حل‌وفصل مناقشه قره‌باغ کوهستانی از طریق مسیر‌های دیپلماتیک ــ سیاسی ادامه دهند. دو سمت علاقه‌مندی خود ازبرای ادامه تثبیت اوضاع در منطقه درگیری، به‌خصوص در مناطقی که در آنها کشاورزی صورت می‌گیرد را نیز عنوان کردند.

در این بیانیه آمده هست که وزرای امور خارجه دو کشور همچنین آمادگی خود ازبرای شروع کار عملی به‌قصد برقراری تماس‌های دوجانبه، از جمله سفرهای متقابل نمایندگان رسانه‌های گروهی را عنوان کردند.

انتهای پیام/*

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *