جزئیات اولیه مذاکرات گروه‌های فلسطینی در موسکو- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری فلسطینی قدس، مذاکرات گروه‌های فلسطینی از روز گذشته دوشنبه(۲۲ بهمن) به ریاست میخائیل بوگدانف معاون وزیر خارجه و فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه به خاورمیانه شروع شد و چند روز طول می کشد.

معتصم حماده عضو جبهه دموکراتیک ازبرای آزادی فلسطین درمورد جزئیات جلسات مذاکره در مسکو سخن گفت و تاکید کرد: توافق ازبرای ادامه مذاکره صورت گرفت و هیئت های اعزامی گروه های فلسطینی امروز سه شنبه با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ملاقات خواهند کرد.

به گفته حماده، نکته اصلی این جلسات، آخر دادن به شکاف و دو دستگی داخلی در فلسطین هست، چون مانعی در مسیر کار ملی ازبرای مقابله با ائتلاف آمریکایی – اسرائیلی به شمار می رود و فضا را تیره کرده و سبب تضعیف موقعیت فلسطینی ها می شود.

وی افزود: مذاکره درمورد محور چگونگی تلاش ازبرای متوقف کردن بحث و جدل ها و کشمکش رسانه ای و بازگشت به توافقنامه های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۷ به قصد تلاش ازبرای اجرای آن زیر نظر مصر هست.

هیئت های نمایندگی ۱۰ گروه فلسطینی از جمله حماس، فتح، جهاد اسلامی و جبهه دموکراتیک ازبرای آزادی فلسطین در مذاکرات مسکو حضور دارند.

حماده گفت: هیئت جبهه دموکراتیک پیشنهادها و طرح هایی ازبرای آخر دادن به شکاف و دودستگی در میان فلسطینی ها و تقویت وحدت داخلی هست .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *