جسد برادر فتح‌الله گولن در استانبول پیدا شد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌‌الملل خبرگزاری تسنیم، بعضی رسانه‌های ترکیه در خبری که هم اکنون از سوی منبع ها رسمی به تأیید نرسیده از کشف جسد «صالح گولن»، برادر «فتح‌الله گولن»، از مخالفان رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در داخل مخفیگاهش در استانبول خبر داده‌اند.

پایگاه ترک‌زبان «اینترنت‌هابر» با گفته این خبر افزود ازبرای صالح گولن به جرم عضویت در جنبش برادرش قرار تعقیب صادر شده بود و چنانچه وی دستگیر می‌شد به تحمل  ۱۰ سال حبس محکوم می‌شد. وی در یک آپارتمان مخفی در استانبول زندگی می‌کرد.

دولت ترکیه جنبش گولن را عامل اصلی کودتای ناکام سال ۲۰۱۶ در این کشور دانسته هست. گولن، این اتهامات را رد کرده هست. دولت ترکیه پس از این کودتای ناکام کار به پاکسازی دستگاه‌های مختلف از هواداران گولن کرده و شمار زیادی از آنها را دستگیر کرده هست. شمار زیادی از خویشاوندان فتح‌الله گولن هم در این موج دستگیری‌ها بازداشت شده‌اند. 

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه اخیراً در یک کنفرانس مطبوعاتی عنوان کرد که از وقت بروز کودتای نافرجام در ترکیه به این سو٬ تاکنون ۵۱۱ هزار نفر از مظنونین ارتباط با شبکه فتح الله گولن بازداشت شده‌اند و از این تعداد٬ ۳۱ هزار نفر زندانی شده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *