حملات پهپادی ارتش یمن به مواضع متجاوزان؛ شمارش معکوس ازبرای رونمایی از سلاح تازه- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یگان پهپادی و توپخانه ای ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز در عملیاتی مشترک مراکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی و خودروهای نظامی آنها در نجران را هدف قرار دادند.

یک منبع نظامی گفت که این عملیات دقیقا به اهداف مورد نظر اصابت کرد و بر اثر آن خسارات سنگینی به دشمن و تجهیزات جنگی آن وارد آمد.

یگان پهپادی و موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن ابتدای ماه جاری میلادی نیز در عملیاتی مشترک انبارهای سلاح مزدوران در جبهه نِهم صنعاء را هدف قرار داد.

از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز پیشروی مزدوران ارتش سعودی در منطقه “الطلعه” در نجران را هدف قرار داده و خسارت های سنگینی به آنها وارد ساختند.

نیروهای یمنی همچنین موفق شدند حملات گسترده مزدوران ارتش سعودی در شرق کوه “النار” واقع در جیزان را دفع کرده و خسارت های سنگینی به آنها وارد سازند.

یک منبع نظامی گفت که در این عملیات دفاعی دهها تن از مزدوران ارتش سعودی کشته و زخمی شده و چندین خودروی نظامی و زرهی منهدم شد.

همزمان با این عملات توپخانه ارتش و کمیته های مردمی یمن مراکز تجمع مزدوران ارتش سعودی در منطقه “المشرق” در جیزان را هدف قرار دادند.

 شمارش معکوس ازبرای رونمایی از سلاح تازه

یحیی سریع سخنگوی رسمی ارتش و کمیته های مردمی یمن گفت که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی فردا سلاح جدیدی را که مرحله کاربرد آزمایشی آن به آخر رسیده رونمایی خواهند کرد.

وی گفت که رونمایی از این سلاح تازه در راستای تحقق وعده رهبر انقلاب و همزمان با نخستین سالگرد صالح الصماد رئیس سابق شورای عالی سیاسی یمن صورت خواهد گرفت.

سه‌شنبه ششم فروردین ۹۸، چهارمین سال جنگ اقتصادی و نظامی رژیم سعودی اماراتی ضد ملت یمن با آماری وحشتناک به آخر رسید و در سایه بی‌تفاوتی جامعه جهانی و حمایت‌های مدعیان دفاع از حقوق بشر از آل‌سعود وارد پنجمین سال پیاپی خود شد.

بر اساس آماری که مرکز حقوق و توسعه یمن (ORG LCRDYE) منتشر کرد، با گذشت چهار سال از شروع تجاوز سعودی اماراتی به یمن بالغ بر ۱۵ هزار و ۱۸۵ غیرنظامی در نتیجه حملات هوایی جنگنده‌های رژیم آل‌سعود به شهادت رسیده‌اند که ۳۵۲۷ نفر از آنها کودک و ۲۲۷۷ نفر زن هستند. همچنین در نتیجه این حملات بالغ بر ۲۳۸۲۲ غیرنظامی زخمی شده‌اند که از میان آنها می‌توان به ۳۵۲۶ کودک و ۲۵۸۷ زن اشاره کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *