حکم زندان آل خلیفه ازبرای ۱۶۷ شهروند بحرینی- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، دادگاهی در بحرین ۱۶۷ شهروند بحرینی را که به قصد عنوان همبستگی با آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب این کشور در نزدیکی منزل وی تظاهرات کرده بودند به زندان محکوم کرد.

گفتنی هست که شهروندان بحرینی در ماه می سال ۲۰۱۷ میلادی در اعتراض به سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم در اطراف منزل وی تظاهرات کردند که نیروهای پلیس بحرین این تظاهرات را سرکوب و ۵ تن را به قتل رسانده و صدها تن از معترضان را دستگیر کردند.

روز ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۵ رژیم آل خلیفه تابعیت شیخ عیسی قاسم را لغو و از وی خواست تا خاک این کشور را ترک کند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه هست. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی بعضی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده هست. رژیم بحرین در مسیر سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته هست.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این مسیر به رژیم بحرین کمک می‌کنند.

در این مدت وقت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده‌اند.

رژیم بحرین ازبرای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی‌مدت وقت محکوم کرده هست.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین ازبرای دستیابی به خواسته‌های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته‌ها هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *