راهپیمایی روز اسیر فلسطینی در غزه؛ پیام اسیران در “نبرد کرامت ۲”- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، راهپیمایی اهالی شهر غزه ازبرای گرامیداشت روز اسیر فلسطینی و حمایت از اسیران دربند در زندانهای رژیم اسرائیل امروز به سمت مقر کمیته جهانی صلیب سرخ در این شهر برگزار شد.

این راهپیمایی همچنین ازبرای ابراز شادمانی از پیروزی چند روز پیش اسیران فلسطینی دربند در زندانهای رژیم اسرائیل در قالب “نبرد کرامت ۲” برگزار شد.

اسیران فلسطینی چندی پیش اعتصاب غذای نامحدودی را ازبرای تحمیل شروط خود به مسئولان رژیم اسرائیل در قالب نبرد کرامت ۲ شروع کردند که این اعتصاب چند روز پیش به ثمر نشست و اشغالگران به شروط آنها تن دادند.

شیخ نافذ عزام عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی در سخنرانی خود در این راهپیمایی گفت: نبرد کرامت ۲ حاوی پیامی قوی ازبرای مردم فلسطین و همه کشورهای عربی هست و تاکید می کند که مسئله فلسطین همچنان در کانون اصلی توجه نسل ها و عصرهای پیش رو خواهد بود.

وی تاکید کرد: میلیاردها دلاری که جهان از آن حرف می زند، نخواهد توانست فلسطینی ها را مجبور کند تا از حقوق مشروع خود دست بردارند.

شیخ نافذ عزام تصریح کرد: این خون شهیدان و جانفشانی اسیران هست که سرنوشت ملت فلسطین را انتخاب می کند.

وی گفت: نخستین پیام اسیران ازبرای ما این هست که فلسطین در برابر ظلم باقی و استوار هست و از اشغالگری اسرائیل آزاد می شود.

این رهبر فلسطینی افزود: «دومین پیام این هست که نباید شکاف و دو دستگی اندوهبار و تاسف دفعه فلسطینی ها ادامه یابد چون طرح سازش آمریکایی موسوم به معامله قرن تهدیدی ازبرای همه ما در فلسطین اشغالی هست و اسیران با اعتصاب غذای خود به ما درس وحدت می دهند».

وی تصریح کرد: «سومین پیام این هست که معامله قرن جایی در قاموس ملت فلسطین ندارد و در سایه جانفشانی های ملت ما مسیر به جایی نخواهد برد».

از سوی دیگر احمد المدلل از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در سخنانی تاکید کرد: «نبرد کرامت، نبرد همه فلسطینی ها هست تا اسیران به همه حقوق و آزادی خود نایل آیند».

وی افزود: «ملت ما اسیران را تنها نخواهند گذاشت و جامعه میان المللی و آزادگان جهان باید به اشغالگران فشار بیاورند تا حقوق اسیران ما را رعایت کنند و مقاومت فلسطین نیز باید همه توان خود را بسیج کند تا اشغالگران به عملیات تبادل اسیران شرافتمندانه ای تن دهند».

فتحی حماد از رهبران جنبش حماس نیز پیروزی اسیران فلسطینی را تبریک گفت و افزود: «باید بر این نکته با اهمیت تاکید کنم که درصورتیکه گروههای فلسطینی زیر پرچم جهاد و مقاومت و اصول ثابت فلسطینی ها متحد شوند، به یاری خداوند پیروز خواهیم شد».

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *