رهبر مخالفان ونزوئلا: ازبرای احیای رابطه ها با اسرائیل تلاش می‌کنم- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا در شرایطی ازبرای احیای رابطه ها کاراکاس با تل آویو تحرکاتی را شروع کرده هست که ونزوئلا ۱۰ سال قبل با عنوان همبستگی با مردم فلسطین رابطه ها سیاسی و دیپلماتیک خود با اسرائیل را قطع کرده هست.

اسرائیل از جمله رژیم‌هایی هست که گوایدو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت شناخته هست.

گوایدو در مصاحبه با یک روزنامه رژیم صهیونیستی گفت: بسیار خوشحال هستم که عنوان کنم مسیر تثبیت رابطه ها با ونزوئلا در عالی ترین سطح خود قرار دارد.

وی در ادامه افزود: عنوان رسمی برقراری مجدد رابطه ها و بازگشایی سفارت ونزوئلا در اسرائیل در وقت مناسب خواهد بود.

 

هوگو چاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا به شدت از تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی انتقاد کرده و این کار را محکوم نموده بود.

گوایدو رهبر مخالفان و رئیس مجمع ملی ونزوئلا اخیرا خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرده که این کار با حمایت آمریکا و سایر کشورهای غربی روبرو شده هست.

نیکولاس مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا گفته هست که گوایدو عروسک خیمه شب گیم آمریکا هست و واشنگتن را متهم به توطئه چینی ازبرای سرنگونی دولت ونزوئلا کرده هست.

تاکنون علاوه بر آمریکا و کانادا، کشورهای بریتانیا، آلمان ، فرانسه و اسپانیا نیز رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور قانونی این کشور به رسمیت شناخته اند.

در مقابل، روسیه، چین، ایران، مکزیک، اروگوئه، ترکیه نیز حمایت خود را از مادورو عنوان کرده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *