سنای آمریکا عنوان «وضعیت اضطراری ملی» ازبرای احداث دیوار مرزی را رد کرد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری هیل، نمایندگان مجلس سنای آمریکا روز پنج‌شنبه با تصویب یک قطعنامه به‌طور رسمی مخالفت خود را با عنوان وضعیت وضعیت اضطراری ملی از سوی دونالد ترامپ ازبرای احداث دیوار در مرز مکزیک ابراز  داشتند.

این قطعنامه با ۵۹ رأی مثبت در برابر ۴۱ رأی منفی به تصویب رسید و با توجه به اینکه موافقان قطعنامه از اکثریت لازم (دو سوم کل آرا) ازبرای شکستن وتوی احتمالی رئیس‌جمهور آمریکا برخوردار نیستند، دونالد ترامپ قادر خواهد بود با وتوی این قطعنامه همچنان وضعیت اضطراری ملی را حفظ کند و به هدف خود به این معنی تأمین بودجه ازبرای احداث دیوار در مرز آمریکا و مکزیک بدون احتیاج به تصویب کنگره دست یابد.

دونالد ترامپ ساعاتی قبل از برگزاری نشست کنگره با منتشر شدن پیامی در حساب رسمی خود در توئیتر عنوان کرده بود که در صورت مخالفت سنا با عنوان وضعیت اضطراری ملی ازبرای احداث دیوار مرزی، مصوبه سنا را وتو خواهد کرد. وی دقایقی پس از معلوم شدن نتیجه رأی‌گیری، با منتشر شدن پیام تک‌کلمه‌ای «وتو!» در توئیتر نشان داد که قصد ندارد به‌راحتی با نمایندگان سنا کنار بیاید.

پیش از این مجلس نمایندگان آمریکا نیز با عنوان وضعیت اضطراری از سوی دولت ترامپ ازبرای احداث دیوار در مرز آمریکا و مکزیک مخالفت کرده بود.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *