شروع رایزنی‌ها ازبرای تشکیل کابینه تازه اسرائیل/ شرط لیبرمن ازبرای حضور در دولت آتی نتانیاهو- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم،احزاب رژیم صهیونیستی، موضع خود در قبال تشکیل دولت و فردی را که ازبرای نخست وزیری و ریاست دولت نامزد می‌شود، عنوان خواهند کرد، به احتمال زیاد بنیامین نتانیاهو رئیس حزب لیکود مامور تشکیل دولت تازه می شود.

بر اساس گفته شبکه عبری ریشت، ازبرای نخستین دفعه، جلسات ریوولین رئیس رژیم صهیونیستی با احزاب به صورت مستقیم پخش می‌شود که این امر پس از اتهامات نتانیاهو به ریوولین صورت می‌گیرد که وی را متهم کرده هست که ازبرای مامور کردن بنی گانتس رقیب نتانیاهو ازبرای تشکیل دولت تلاش می‌کند.

بر اساس گفته روزنامه یسرائیل هیوم، نمایندگان احزاب رژیم صهیونیستی بر اساس میزان کرسی‌هایی که هر حزب به دست آورده، با ریوولین ملاقات می‌کنند به این معنی اول لیکود، آنگاه ائتلاف آبی و سفید یا ژنرال‌ها، آنگاه شاس و سپس یهدوت هتوراه و احزاب دیگر، نمایندگان لیکود در این ملاقات یاریف لیوین، مری ریگیو و دیوید بیتان خواهند بود.

این در حالی هست که منبع ها صهیونیستی از اختلافات در داخل حزب لیکود به سبب تصمیم نتانیاهو ازبرای انتخاب لیوین به عنوان وزیر قضایی(دادگستری) خبر داده‌اند، به چه دلیل که گلعاد اردان و یوفال اشتاینتز هم ازبرای کسب این کرسی تلاش می‌کنند. یواف گالانت و آوی دیختر(رئیس اسبق موساد) هم ازبرای به دست آوردن کرسی وزارت جنگ با هم رقابت می کنند، ممکن هست نتانیاهو خود وزارت جنگ را حفظ کند یا شاید مجبور شود از طریق مذاکره با آویگدور لیبرمن(وزیر جنگ سابق) رئیس حزب اسرائیل خانه ما، کرسی وزارت جنگ را به وی تقدیم کند.

از سوی دیگر روزنامه یسرائیل هیوم از شرط آویگدور لیبرمن وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی ازبرای حضور در دولت تازه وی خبر داد. بر  اساس گفته این رسانه عبری، لیبرمن رئیس حزب اسرائیل خانه ما ازبرای حضور در دولت تازه نتانیاهو شرط گذاشته هست، وی از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر کنونی اسرائیل خواسته هست تعهد بدهد که حکومت حماس را در نوار غزه سرنگون کند تا حزب وی وارد ائتلاف دولتی شود.

این روزنامه نوشت لیبرمن خواستار به دست آوردن کرسی وزارت امور داخلی هست و با واگذاری این کرسی به آرییه درعی رئیس حزب شاس مخالف هست، البته لیبرمن بر به دست ‌آوردن کرسی وزارت جنگ رژیم هم اصرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *