شهروندان آلمانی آمریکا را تهدیدی بزرگ ازبرای کشورشان می‌دانند- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی “اوزنابروکر سایتونگ”، کارشناسان سیاسی در گزارشی که در آستانه پنجاه و پنجمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ منتشر شده از کاهش روزافزون اعتماد شهروندان آلمانی  به آمریکا خبر دادند.

یک نظرسنجی که در این گفته توسط انستیتو پیو انجام شده هست نشان می دهد که تقریبا نیمی از شهروندان آلمانی قدرت و نفوذ آمریکا را یک تهدید بزرگ ازبرای آلمان می بینند. یک کاهش اعتماد مشابهی نسبت به آمریکا همچنین در میان شهروندان فرانسوی و کانادایی دیده می شود.  در ژاپن البته شهروندان نسبت به آمریکا با دیده تردید بیشتری می نگرند.

“نوربرت روتگن”، رئیس کمیسیون سیاست خارجی در پارلمان آلمان در مصلحبه ای تاکید کرد که این بی اعتمادی نشان می دهد که عدم اطمینان و ناامنی در میان مردم با توجه به هرج و مرج روزافزون و رو به گسترش در دنیا تا چه اندازه بالا هست. وی در این شرایط احتیاج به کار از سمت آلمان را ضروری دانست.

وی همچنین تصریح کرد که بی اعتمادی که در مناسبات دو سوی آتلانتیک ایجاد شده هست ۹۰ درصد مسئولیتش بر عهده دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هست. به گفته وی الان وقت آن فرا رسیده که آلمان و اروپا بالاخره اهداف استراتژیک خود در سیاست خارجی را شفاف کنند تا به این ترتیب شهروندان بدانند که اوضاع چگونه هست.

در واقع بر اساس گفته تجزیه و تحلیل کنفرانس امنیتی مونیخ وضعیت امنیت جهانی امروز بسیار خطرناک تر از وقت قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی هست.

کنفرانس امنیتی مونیخ بزرگترین ملاقات کارشناسی با موضوع سیاست امنیتی در دنیا هست که از روز جمعه تا یکشنبه در مونیخ برگزار می شود.

“وولفگانگ ایشینگر” رئیس این کنفرانس عنوان کرده هست که ملاقات کارشناسی امسال با اهمیت ترین و بزرگترین کنفرانس امنیتی مونیخ از وقت تاسیس بیش از ۵۰ ساله آن هست.

وی انتظار دارد که از ۱۵ تا ۱۷ فوریه (جمعه تا یکشنبه) در مجموع حدود ۶۰۰ کارشناس سیاست امنیتی که در میان آن ها ۳۵ نفر از سران کشورها و ۸۰ وزیر دفاع و امور خارجه هستند در کنفرانس امنیتی امسال حاضر شوند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عنوان دو نفر از با اهمیت ترین میهمانان این کنفرانس شرکت در آن را رد کرده اند. ماکرون قرار بود همراه با صدر اعظم آلمان سخنرانی مشترکی را در این کنفرانس ایراد کرده و درمورد نقش اروپا در جهان صحبت کند.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا، ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در این نشست شرکت خواهند داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *