ظریف: آمریکا به میز مذاکره دیگری احتیاج ندارد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در نیویورک به سر می‌برد امروز چهارشنبه با حضور در نشست مؤسسه «جامعه آسیا» اظهاراتی را در خصوص برجام، تحریم‌های آمریکا، تحولات منطقه و سایر مسائل دیپلماتیک مطرح کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص فشارهای دولت ترامپ بر ایران به‌قصد مذاکره مجدد در مورد برجام گفت: «ما در مذاکرات که نماینده آمریکا و نمایندگان پنج کشور دیگر در آن حضور داشتند، به توافق خوبی دست یافتیم. آمریکا خود میز مذاکره [برجام] را ترک کرده هست. میز مذاکره هم اکنون پابرجاست. آمریکا به میز مذاکره دیگری احتیاج ندارد.»

آمریکا از ایران می‌خواهد مانند یک کشور نرمال رفتار کند ولی آیا یک کشور نرمال از معاهدات میان‌المللی که خود امضایشان کرده هست خارج می‌شود؟ آمریکا نه تنها از برجام بلکه از معاهدات دیگری نیز خارج شده هست. کدام کشور رفتار نرمالی ندارد؟ این سؤالی ایت که آنها باید جواب دهند.

آمریکا سیاست خطرناکی را در پیش گرفته هست. آنها نه‌تنها قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده هست بلکه  از دیگران نیز می‌خواهد که این قطعنامه را نقض کنند. شورای امنیت صراحتاً در قطعنامه خود می‌گوید که هدف این قطعنامه نرمال‌سازی رابطه ها تجاری ایران هست ولی آمریکا نه‌تنها خودش این قطعنامه را رعایت نمی‌کند بلکه از سایر کشورها نیز می‌خواهد که آن را رعایت نکنند. واشنگتن حتی پا را از این هم فراتر گذاشته و به کشورها می‌گوید درصورتیکه قطعنامه شورای امنیت را رعایت کنید، مجازات خواهید شد.»

تکمیل می‌شود …

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *