ظریف با بشار اسد ملاقات کرد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار  اعزامی خبرگزاری تسنیم به دمشق، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان بنا به دعوت رسمی مقامات سوریه وارد به این کشور مسافرت کرده هست.

ظریف بدون حضور خبرنگاران و عکاسان خبری به ملاقات بشار اسد رئیس جمهور سوریه رفت.

وزیر خارجه کشورمان با هدف تحقیق رابطه ها دوجانبه و مسیر‌های گسترش و تقویت روزافزون این رابطه ها میان دو کشور دوست و همپیمان استراتژیک به سوریه رفته هست.

وی در تشریح اهداف سفرش به دمشق در جمع خبرنگاران گفت: ازبرای هماهنگی درمورد مسائل منطقه‌ای و میان‌المللی و همچنین اجرای توافقات صورت‌گرفته میان رؤسای جمهور دو کشور به سوریه مسافرت کرده‌ام، و با همین اهداف نیز سفری به ترکیه خواهیم داشت.

پیش از ملاقات با رئیس جمهور سوریه ظریف به زیارت مرقد مطهر حضرت زینب (س) رفته بود.

 

این نخستین مسافرت ظریف به سوریه پس از مسافرت گذشته بشار اسد به تهران به شمار می‌رود. بشار اسد رئیس جمهور سوریه ششم اسفند ۹۷ در سفری با اهمیت و تاریخی وارد تهران شد و با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ملاقات و گفت‌وگو کرد.

مقامات بلندپایه سوریه همواره بر استراتژیک بودن رابطه ها این کشور با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده‌اند. ولید المعلم وزیر خارجه سوریه اخیرا در گفت‌وگو با یک رسانه روسی تاکید کرده بود رابطه ها سوریه و ایران استراتژیک هست.

وزیر خارجه سوریه به شبکه روسیاالیوم گفته بود که در زمینه رابطه ها سوریه و ایران با هیچ طرفی سازش نمی‌کنیم، چون این رابطه یک رابطه استراتژیک هست.

وزیر امور خارجه کشورمان پس از ملاقات با مقامات سوری قرار هست به ترکیه نیز مسافرت کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *