علیرغم مخالفت شدید مردم پاکستان تیم امنیتی «بن سلمان» وارد اسلام‌آباد شد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، با وجود مخالفت‌های شدید مردمی علیه مسافرت قریب الوقوع «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به پاکستان، تیم تامین امنیت وی وارد اسلام آباد شدند.

اکسپرس نیوز در این خصوص نوشت: بن سلمان قرار هست ۲ روز در پاکستان اقامت کند از این رو تیم تامین امنیت و پزشکان مخصوص وی وارد پاکستان شدند.

گفته‌ها حاکی هست تاکنون ۵ کامیون که حاوی وسایل و تجهیزات پیچیده امنیتی و همچنین وسایل چوبی و ورزشی بن سلمان هست به هتل محل اقامت وی منتقل شده هست.

علاوه بر این به زودی تیم‌های بزرگی از رسانه‌های عربستان نیز راهی پاکستان می‌شوند تا لحظه به لحظه مسافرت بن سلمان را پوشش دهند.

طبق عنوان سفیر عربستان در پاکستان بن سلمان به همراه هزار شخصیت با اهمیت سیاسی، تجاری و فرهنگی عربستان ۴ روز دیگر وارد پاکستان می شود و ۲ روز در این کشور اقامت خواهد داشت.

طبق عنوان دولت پاکستان شخص عمران خان قرار هست از بن سلمان استقبال کرده و در همه لحظات مسافرت همراه وی باشد.

مسافرت بن سلمان ازبرای پاکستان به دلیل سرمایه گذاری بسیار سنگین عربستان در این کشور اهمیت دارد و دو هتل بزرگ ۵ ستاره اسلام آباد و همچنین کاخ دولتی پنجاب جهت اقامت وی کاملا تخلیه شده هست.

این در حالی هست که بسیاری از گروه‌های مذهبی و سیاسی با مسافرت بن سلمان مخالف هستند و آن را توطئه ای ازبرای دخالت در امور داخلی پاکستان و همچنین تقویت گروههای افراط گرا می‌دانند.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *