محتوای نامه پوتین به اسد فاش شد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، “دیمیتری پسکوف” سخنگوی رسمی ریاست جمهوری روسیه گفت که نامه پوتین به بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه درمورد رابطه ها دوجانبه و حل و فصل سیاسی بحران این کشور بود.

وی در جواب به سؤالی درمورد اینکه آیا نامه پوتین به اسد درمورد ادلب بود گفت: «در این نامه به رابطه ها دوجانبه روسیه و سوریه، حل و فصل سیاسی و دیپلماتیک بحران سوریه پرداخته شد و این تمام آن چیزی اس که می توانم به شما بگویم».

سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه دو روز قبل در جریان مسافرت به سوریه با بشار اسد رئیس‌جمهور این کشور ملاقات کرد.

وزارت دفاع روسیه در اطلاعیه ای عنوان کرد که این مسافرت کاری به دستور ولادیمیر پوتین صورت گرفته هست و پیام پوتین تقدیم اسد شد.

بر اساس این اطلاعیه دو سمت در این ملاقات درمورد مبارزه با تروریسم میان‌المللی و جوانب مختلف تامین امنیت در خاورمیانه بحث و تبادل نظر کردند.

موضوع توسعه امکانات ازبرای بازگشت داوطلبانه آوارگان و پناهندگان سوری به کشورشان و ارائه کمک‌های بشردوستانه به آنها از جمله محورهای  دیگر این مذاکرات بود.

اسد نیز در این ملاقات تاکید کرد که همکاری مشترک روسیه و سوریه و هماهنگی عالی میان دو کشور در عرصه‌های مختلف و در رأس آن عرصه‌های نظامی و سیاسی از جمله عوامل مؤثر در مقاومت سوریه در برابر تروریسم و پیروزی‌های محقق شده علیه داعش و النصره و سایر گروه‌های تروریستی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *