مخالفت ترامپ و پامپئو با درخواست رهبر کره شمالی- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه درخواست کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ازبرای انعطاف بیشتر در مذاکرات هسته‌ای تا آخر سال را رد کردند. پامپئو در همین ارتباط گفت که کیم باید به وعده خود ازبرای برچیدن تسلیحات هسته‌ای تا قبل از آن تاریخ عمل کند.

 

پامپئو در جواب به سوال خبرنگاران درمورد اظهارات هفته گذشته رهبر کره شمالی که گفته بود تنها درصورتی مایل به ملاقات دوباره ترامپ هست که آمریکا رفتار درستی پیش بگیرد گفت که ترامپ ” تصمیم به ادامه کار به صورت دیپلماتیک گرفت”.

پامپئو درعین حال گفت که کیم متعهد به خلع سلاح شد و “ما در کنار هم احتیاج داریم خواستار دستیابی به نتیجه هستیم.”

وی در ادامه گفت: تیم های ما درحال کار با کره شمالی هستند تا مسیری ازبرای رسیدن به هدف ترسیم کنند. وی گفت که خواستار انجام این کار تا آخر سال هست. من مایلم این کار زودتر انجام شود.

ترامپ نیز روز دوشنبه در سخنرانی خود در برنزویل گفت که موضوع کار شمالی درحال پیشرفت هست. وی دراین باره گفت: مذاکرات به خوبی پیش می‌رود. این کار نیازی نیست به سرعت انجام شود. اکنون به طور کامل درحال انجام هست. و ما رابطه ها خوبی داریم. تحریم‌ها ادامه دارند… کارهای سازنده بسیاری درحال انجام هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *