مذاکرات ترکمنستان و انگلیس در زمینه سرمایه گذاری‌های مشترک- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ترند، وزارت امور خارجه ترکمنستان عنوان کرد که نشستی در محل این وزارتخانه با حضور بارونس نیکلسون نماینده مجلس اعیان انگلیس برگزار شد.

هیئت انگلیسی که ازبرای شرکت در هفتمین کمیسیون مشترک صنایع و تجارت ترکمنستان و انگلیس به عشق آباد مسافرت کرده هست، در نشست مشترک با مقامات ترکمنستانی درمورد برگزاری نشست سرمایه گذاری به میزبانی لندن و نیز مسائل زیست محیطی تبادل نظر کرد.

دو سمت با تاکید بر سطح بالای همکاری میان دو کشور در عرصه تجارت و اقتصاد، توافق کردند تا در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ یا اوایل ۲۰۲۰ نشستی ازبرای مذاکرات سیاسی دوجانبه در عشق آباد برگزار کنند.

شرکت های انگلیسی حضوری جدی در بازار ترکمنستان دارند. به عنوان مثال شرکت انگلیسی دراگون اویل از سال ۱۹۹۹ در قسمت نفت و گاز ترکمنستان حضور دارد. شرکت پتروفاک نیز از سال ۲۰۱۳ در زمینه توسعه میدان گازی گالکینیش فعالیت می کند. ممیزی های مالی میدان های گازی ترکمنستان نیز از سوی یک شرکت انگلیسی انجام می شود.

در طی این دیدارها، طرفین تفاهمنامه ای دوجانبه ازبرای حذف مالیات دوگانه و جلوگیری از فرار مالیاتی امضا کردند. همچنین ترکمنستان و انگلیس بر همکاری در حوزه های سرمایه گذاری، انرژی و حمل و نقل تاکید کردند.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *