مردم پاکستان بر کارنامه دولت مهر قبولی زدند- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از داون نیوز، سازمان بررسی ها و آمار پاکستان نظرسنجی جامعی در مورد توفیق کارکرد حزب تحریک انصاف در پاکستان برگزار کرده و نتایج آن را منتشر کرد.

طبق این نظرسنجی ۵۷ درصد شرکت کنندگان عملکرد عمران خان و دولتش را موفقیت آمیز دانستند، از این میزان ۱۷درصد عملکرد دولت را عالی و ۴۰درصد نیز آن را خوب قلمداد کردند.

همچنین ۵۶ درصد مردم پاکستان عنوان کردند: به حکومت عمران خان اعتماد دارند و می‌توانند به آن تکیه کنند.

۴۰ درصد از مردم پاکستان معتقدند که می‌توان ۱ یا ۲ سال به دولت وقت داد تا وعده های انتخاباتی خود را اجرایی کند از این تعداد نیز ۲۶ درصد یک سال را وقت مقرر خود دانسته‌اند و ۱۴ درصد عنوان کرده‌اند که می‌توان دو سال به حزب تحریک انصاف وقت داد.

در رابطه با با اهمیت‌ترین مشکل پیش روی پاکستان ۳۹ درصد شرکت کنندگان مشکل اقتصادی را با اهمیت‌ترین چالش پیش رو دانسته‌اند و ۱۸ درصد از مردم فقر و ۱۵ درصد نیز بی‌کاری را مهمترین مشکل عنوان کرده‌اند.

۸۴ درصد از مردم پاکستان معتقدند که انتخابات سال ۲۰۱۸ کاملا سالم برگزار شده و نتایج به دست آمده طبق رای مردم بوده هست.

طبق عنوان سازمان بررسی ها پاکستان ۳هزار و ۹۹۱ نفر در این نظر سنجی شرکت کردند و آمارگیران با مراجعه به منازل مردم فرم‌های مربوطه را تکمیل کرده‌اند.

به نظر می رسد تلاش عمران‌خان ازبرای حل مشکلات اقتصادی کشور و همچنین عملکرد خوب وی ازبرای آخر دادن به جنگ با هند میزان محبوبیت وی نزد مردم پاکستان را افزایش داده باشد.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *