مرکل رئیس جمهور آینده اوکراین را به آلمان دعوت کرد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم، “ولادیمیر زیلسنکی”، کمدین اوکراینی اخیرا با بیش از ۷۳ درصد آراء در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شد.

به نوشته هفته نامه “اشپیگل”، مدت وقت کوتاهی پس از پیروزی “زیلسنکی” در انتخابات اوکراین “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان وی را به کشورش دعوت کرد.

صدر اعظم آلمان در تماسی تلفنی با پیروز انتخابات ریاست جمهوری اوکراین صحبت کرده و رئیس جمهور تازه این کشور را به آلمان دعوت کرد. این کمدین ۴۱ ساله اوکراینی در انتخابات روز یکشنبه در اوکراین توانست علیه پترو پروشنکو به پیروزی دست یابد.

بر اساس اطلاعات یک سخنگوی دولت آلمان، مرکل در تماس تلفنی به زیلسنکی تبریک گفته و اظهار داشت که این نتیجه حاوی پیام قدرتمندی ازبرای وی هست.

رئیس جمهور تازه اوکراین در گفتگوی تلفنی با مرکل خود را به این مسئله علاقمند نشان داد که مذاکرات موسوم به نرماندی ازبرای صلح در اوکراین دوباره از سر گرفته شود. این مذاکرات صلح با حضور اوکراین، روسیه، آلمان و فرانسه برگزار می شود. رئیس جمهور تازه اوکراین در سخنرانی خود پس از پیروزی انتخاباتی این موضوع را به عنوان اولویت برنامه های خود نامید.

گفتگوی تلفنی میان مرکل و رئیس جمهور تازه اوکراین از روز یکشنبه دومین ارتباط میان صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور آینده اوکراین هست. مرکل فردای پس از برگزاری انتخابات در اوکراین هم در پیامی کتبی پیروزی زیلسنکی را تبریک گفت. مرکل در پیام کتبی خود تاکید کرد که آلمان بخصوص در حقوق مربوط به استقلال و تمامیت ارضی در کنار اوکراین قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *