مصاحبه|عضو تیم رسانه‌ای المیادین: ایران پیشگام محور مقاومت در منطقه هست- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

“سلمی الحاج” عضو تیم رسانه ای شبکه خبری المیادین ازبرای پوشش راهپیمایی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با وجود تمام هجمه‌هایی که ایران در طول دهه‌های گذشته با آن مواجه شده هست همچنان ادامه دارد.

 

وی افزود: ایران پیشگام محور مقاومت در منطقه به شمار می رود و طبیعی هست که اسرائیل، آمریکا و کشورهایی که در پی عادی‌سازی رابطه ها خود با رژیم صهیونیستی هستند، ایران را ازبرای خود خطری بدانند.

الحاج در جواب به این سوال که تیم رسانه‌ای المیادین چگونه سالگرد انقلاب ایران را پوشش داد گفت: شبکه خبری المیادین در طول دو هفته گذشته در دو قسمت برنامه داشت که در قسمت اول حال و هوای انقلاب در تهران منعکس شد و گفته‌‎های مختلفی درمورد اوضاع فرهنگی، آموزشی، اجتماعی، دینی و گردشگری در این شهر پخش شد. در قسمت دوم نیز دو برنامه درمورد سیاست خارجی ایران در رابطه ها با ترکیه، سوریه و عراق، رابطه ها ایران با کشورهای عربی خلیج فارس، رابطه ها ایران با روسیه با حضور مهمانان غربی و عربی پخش شد.

وی در جواب به این سؤال که وجه تمایز انقلاب اسلامی در ایران با دیگر انقلاب‌های منطقه در سال ۲۰۱۱ میلادی چیست گفت: وجود رهبر بزرگی مانند امام خمینی راحل که این انقلاب را به ساحل نجات رساند وجه تمایز این انقلاب با دیگر انقلاب‌ها هست.

عضو تیم رسانه ای المیادین ازبرای پوشش راهپیمایی ۲۲ بهمن در جواب به این سؤال که به چه دلیل رسانه های دشمن در پی تخریب چهره ایران و معرفی این کشور به عنوان خطری ازبرای ملت‌ها و کشورهای منطقه هستند گفت: طبیعی هست که تا زمانی که ایران پیشگام محور مقاومت در منطقه باشد، خطری ازبرای اسرائیل و آمریکا به شمار می رود و به همین دلیل هجمه‌ای وحشیانه علیه ایران در همه سطوح صورت می‌گیرد.

وی در جواب به این سؤال که پس از مسافرت به ایران چه تصویری از ایران در ذهن وی نقش بسته هست گفت: نظرم من درمورد تهران خیلی تغییر کرد من درمورد تهران مطالعاتی داشتم و دوستانی نیز در تهران داشتم ولی انتظار نداشتم که تهران اینگونه باشد. واضح هست که تهران شهری پویا هست و چیزهایی در این شهر می بینی که احساس می کنی در یک کشور اروپایی هستی.

الحاج در ادامه این گفت‌وگو اظهار داشت: در رابطه ها میان ایران و کشورهای موانعی وجود دارد که نخستین مانع همان زبان هست؛ به چه دلیل که عدم وجود زبانی مشترک ارتباط و تفاهم را دشوار می کند به همین دلیل رسانه ها نقش مهمی در این زمینه بر عهده دارند و ما بخشی از این مرحله هستیم و ازبرای همین هدف به تهران آمدیم تا واقعیت را همانگونه که هست به تصویر بکشیم.

عضو تیم رسانه ای المیادین ازبرای پوشش راهپیمایی سالگرد انقلاب در جواب به این سؤال که آزادی‌های عمومی در ایران به ویژه آزادی‌های زنان را چگونه دیده هست گفت: در بحث آزادی و آزادی زن بسیار غافلگیر شدم. دشمنان ایران در خارج مدعی هستند که ایران کشور اسلامی بحران زده ای هست و همه مشکلات دنیا در این کشور جمع شده هست و من خودم دیدم که ایران متمدن هست و در تاریخ ریشه دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *