مصاحبه| افسر سابق سیا: آمریکا در تشخیص خود ازبرای قراردادن نام سپاه در فهرست سیاه کاملا غلط کرد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

«فیلیپ گیرالدی» افسر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا “سیا” در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم درمورد کار واشنگتن در تروریستی ارزیابی کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تاکید کرد: به اعتقاد من، ایالات متحده در ارزیابی اش به طور کامل غلط کرده هست. بر اساس تعریف ارائه شده از سوی سازمان ملل و قوانین میان‌المللی، یک گروه تروریستی باید به طور فعالانه ازبرای هدف قرار دادن غیرنظامیان کار کند تا یک دولت مشروع را تضعیف کرده و از میان ببرد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک سازمان نظامی هست که در راستای مسیر انتخاب شده از سوی دولت مشروع و قانونی ایران فعالیت می‌کند، همان طور که ارتش آمریکا نیز در مسیر انتخاب شده از سوی کاخ سفید حرکت می‌کند. اینکه بگوییم سپاه پاسداران یک سازمان تروریستی هست، آن هم به دلیل اینکه واشنگتن از ایران ناراضی هست و دولت ایران را قبول ندارد، کاملا نادرست و غلط هست.

وی در جواب به سئوالی درمورد کار شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی در قرار دادن نام فرماندهی مرکزی آمریکا سنتکام در فهرست سازمان‌های تروریستی نیز گفت: این کار نیز کاملا نامناسب هست ولی یک جواب آشکار به تصمیم واشنگتن بوده هست. واحدهای نظامی تا زمانی که غیرنظامیان را هدف قرار ندهند، تروریست به شمار نمی‌مسیر.

 

افسر سابق سازمان سیا در جواب به سئوالی درمورد عنوان تصمیم ترامپ در آستانه انتخابات رژیم صهیونیستی نیز گفت: تصمیم دولت آمریکا ازبرای قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی در آستانه انتخابات اسرائیل، هدفی در راستای منافع ملی آمریکا نداشته هست. ترامپ موضع سختگیرانه‌ای ازبرای کمک به نتانیاهو با هدف پیروزی در انتخابات داشته هست. تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن مالکیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان نیز با هدف کمک به نتانیاهو بوده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *