معاون والی هرات: مشارکت ایران دلیل دستیابی افغانستان به یکی از مسیر‌های بزرگ ترانزیتی هست- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در مراسم چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در هرات در غرب افغانستان، «محی الدین نوری» معاون والی هرات گفت که سالهای گذشته ثابت شده فضا ازبرای همکاری‌های همه جانبه افغانستان با ایران مساعد هست.

وی با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به مردم ایران اظهار داشت که افغانستان میزبان خوبی ازبرای سرمایه گذاری بزرگ جمهوری اسلامی ایران هست.

نوری با اشاره به بندر چابهار تصریح کرد که این بهترین نمونه از تعاملات اقتصادی دو کشور هست و درصورتیکه امروز افغانستان به یکی از راههای بزرگ ترانزیتی دست یافته دلیلش مشارکت ایران و هند با افغانستان هست.

معاون والی هرات هرات ادامه داد: همکاری‌های دو کشور می‌تواند نقطه بسیار موفقی از مشارکت کشورهای منطقه در راستای اقتدار اقتصادی باشد.

به گفته نوری، هرچه رابطه ها تجاری و اقتصادی کشورهای منطقه گسترش یابند، اقتدار سیاسی و اقتصادی دولت‌ها نیز افزایش خواهد یافت.

وی گفت که افغانستان فضا و اراده کافی ازبرای مشارکت اقتصادی در منطقه دارد و ادامه همکاری با ایران تاثیرات مفیدی در کشورش نیز خواهد داشت.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *