مقامات شهر مرزی آمریکا: ترامپ با دروغ‌های خود آبروی شهر ما را می‌برد- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از واشنگتن پست، «ورونیکا اسکوبار» نماینده ‌ال‌پاسو در مجلس نمایندگان آمریکا و تنی چند از مقامات بلندپایه این شهر طی یک نشست خبری از اظهارات دونالد ترامپ در مورد ارتباط امنیت این شهر با احداث دیوار مرزی انتقاد کردند و چنین اظهاراتی را تهدیدی جدی ازبرای وجهه شهر ال‌پاسو خواندند.

«ریکاردو سامانیگو» قاضی شهرستان ال‌پاسو در این نشست خبری اظهار داشت: «ما در اینجا دشوار تلاش کرده‌ایم تا یک جامعه شهری استوار (و موجه] داشته باشیم ولی الان تک تک ما به دلیل اظهارات دروغینی که (از سوی ترامپ] در مورد این شهر مطرح می‌شود، در معرض آسیب قرار گرفته‌ایم».

همچنین در آخر این نشست خبری بیانیه‌ای با امضای نماینده ال‌پاسو در مجلس نمایندگان آمریکا و همچنین قاضی، دادستان و کمیسیونر ارشد منطقه منتشر شد. در بخشی از این بیانیه آمده هست: «دونالد ترامپ بارها ادعاهای نادرستی را در مورد شهرهای مرزی آمریکا از جمله شهر ال‌پاسو مطرح کرده هست. آمارهای منتشر شده از سوی مراجع گمرکی و حفاظت از مرزها نشان می‌دهد که برخلاف ادعاهای ترامپ، هیچ بحرانی در مرزهای جنوبی آمریکا وجود ندارد. مردم ال‌پاسو از دروغ‌هایی که ترامپ در مورد امنیت مرزها و امنیت شهر ما می‌گوید، سرخورده شده‌اند.»

 

دونالد ترامپ که تلاش دارد توجیهی ازبرای طرح پرهزینه خود ازبرای احداث دیوار در مرز آمریکا با مکزیک بتراشد، ادعا کرده هست امنیت شهر مرزی ال‌پاسو از وقت نصب فنس در نقاط مرزی نزدیک به این شهر در سال ۲۰۰۸ بهبود یافته و احداث دیوار مرزی می‌تواند امنیت این شهر و سایر شهرهای مرزی آمریکا را بیش از پیش تقویت کند؛ ادعایی که حداقل به لحاظ آماری قابل اثبات نیست.

در واقع دونالد ترامپ تلاش دارد با ناامن خواند شهرهای مرزی آمریکا و گره زدن امنیت آنها به احداث دیوار در مرز مکزیک، نمایندگان کنگره و نیز افکار عمومی را اقناع کند تا بتواند بدون هیچ مخالفت سرسختانه‌ای ۵…۷ میلیارد دلار بودجه ازبرای احداث این دیوار مرزی تخصیص دهد.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *