ملاقات روسای جمهور چین و جمهوری آذربایجان در پکن- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آذرتاج،  ژی جینپینگ رئیس جمهور چین در ملاقات با الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان در پکن گفت: سمت آذربایجانی و شخص رئیس جمهور این کشور توجه زیادی به توسعه رابطه ها پکن و باکو و اجرای مشترک پروژه احیای جاده ابریشم دارد و ما قدردان این مساله هستیم.

رئیس جمهور چین افزود: جمهوری آذربایجان در میان نخستین کشورهایی هست که جواب مثبت به پروژه احیای جاده ابریشم داده و در اجرای آن فعالانه شرکت کرد. جمهوری آذربایجان در مسیر جاده ابریشم قرار دارد و طبیعتا در احیای این مسیر شریک هستید. هم اکنون همکاری های زیادی میان دو کشور وجود دارد که منافع ملموسی ازبرای دو ملت به ارمغان می آورد.

ژی جینپینگ ابراز آمادگی کرد تا با همتای آذربایجانی خود اجرای پروژه احیای جاده ابریشم را ادامه داده تا همکاری متقابل میان دو کشور در همه زمینه ها با هدف رفاه و توسعه مشترک عمیق تر شود.

رئیس جمهور چین در انتها خطاب به رئیس جمهور آذرباجان گفت: “آقای رئیس جمهور، شما دوست قدیمی مردم چین هستید، دائما ازبرای توسعه رابطه ها و همکاری ها میان چین و جمهوری آذربایجان در تمام زمینه ها شخصا تلاش می کنید. از این موضوع قدردانی می کنم و آماده هستم که ارتباطات نزدیک با شما را حفظ کرده و رابطه ها دوجانبه را توسعه دهم. حزب کمونیست چین نیز آماده هست تا ضمن تقویت ارتباطات با «حزب آذربایجان تازه»، در زمینه حکومتداری تبادل تجریه کرده و اعتماد متقابل میان دو کشور را تقویت کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *