ملاقات عضو حزب ابومازن با مقامات سعودی با موضوع «معامله قرن»- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه عبری‌زبان هاآرتص امروز سه شنبه فاش کرد ماجد فرج رئیس یگان اطلاعات تشکیلات خودگردان با مقامات سعودی در ریاض در آستانه مسافرت ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان به پادشاهی عربستان سعودی ملاقات کرده هست.

این رسانه افزود فرج با هدف تحقیق طرح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا معروف به «معامله قرن» با مقامات سعودی ملاقات کرده هست.

تشکیلات خودگردان ازبرای طرح صلحی که دونالد ترامپ مطرح خواهد کرد، آماده می‌شود و کار ازبرای خنثی کردن حمایت کشورهای عربی و اسلامی از این طرح شروع شده هست

ابومازن روز دوشنبه با هدف ملاقات با پادشاه و ولیعهد سعودی وارد ریاض شد تا از این مسئله اطمینان حاصل کند که پادشاهی سعودی از موضع فلسطین در قبال این طرح حمایت می‌کند

این رسانه به نقل از یک مسئول ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین نوشته هست آنچه بر اهمیت نشست تاکید می‌کند، این حقیقت هست که رئیس تشکیلات، نزدیک‌ترین افراد به خود را به پادشاهی سعودی برده هست که شامل ماجد فرج رئیس سازمان اطلاعاتش، صائب عریقات دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌قسمت، حسین الشیخ وزیر امور شهری و مجدی الخالدی مشاور وی هستند.

پیش از مسافرت ابومازن به ریاض، صائب عریقات به قاهره رفته هست، تلاش‌ها و مذاکرات وی هم بر دفع طرح صلح آمریکایی موسوم به معامله قرن متمرکز هست.

ابومازن همچنین شخصا این مسئله را با سران بعضی کشورها در آفریقا مطرح کرده بود، وی در کنفرانس کشورهای آفریقایی گفته بود ایالات متحده دیگر قادر به رهبری و میانجی‌گری در مسیر سیاسی نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *