موضع قاطعانه وزیر کشور ترکیه در مورد اوجالان- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونیNtv ٬ با نزدیک شدن به سالگرد دستگیری عبدالله اوجالان رهبر زندانی پ…ک…ک٬ تحرکات نهادهای اقماری وابسته به پ…ک…ک ازبرای انجام راهپیمایی در ترکیه و اروپا٬ بیشتر شده هست.

در هیمن راستا٬ گروهی از نمایندگان کُرد وابسته به پ…ک…ک در مجلس ملی ترکیه خواستار آن شدند که در استانبول٬ آنکارا و چند شهر دیگر به آنان مجوز راهپیمایی داده شود، ولی سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه عنوان کرد: قاطعانه می‌گویم٬ نامرد هستم درصورتیکه اجازه دهم راهپیمایی کنید.

سویلو روز گذشته هم در جمع هواداران حزب عدالت و توسعه در آنکارا گفت: روز گذشته گفتم٬ الان هم تکرار می‌کنم٬ نامرد هستم درصورتیکه اجازه دهم قدمی ازبرای راهپیمایی بردارند. عبدالله اوجالان رهبر یک گروه تروریستی هست و باید در زندان بماند. بعضی‌ها می‌خواهند٬ قبل از انتخابات٬ هر جوری شده وی را از زندان بیرون بیاورند، ولی چنین چیزی ممکن نیست.

وی گفت: در مساله عملیات شاخه زیتون و ورود به عفرین٬ به مواضع آمریکا٬ اروپا و دیگران اهمیت ندادیم و کارخودمان را کردیم. به چه دلیل که ملت٬ از ما چنین درخواستی داشت. الان هم تنها گوش به فرمان ملت هستیم.

وزیر کشور ترکیه در ادامه افزود: مبارزه با ترور در استان‌های شرق و جنوب شرقی٬ تنها محدود به از میان بردن تروریست‌ها نیست. بلکه لازم هست تمام مواردی را که به عنوان خلا از سوی تروریست‌ها مورد سوءاستفاده تبلیغاتی قرار می‌گیرد٬ برطرف کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *