مون: آماده چهارمین ملاقات با رهبر کره شمالی هستم- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ای بی سی نیوز، مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی گفت که آماده هست به قصد نجات مذاکرات هسته ای میان کره شمالی و آمریکا ازبرای دفعه چهارم با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ملاقات کند.

این اظهارات درحالی از سوی رئیس جمهوری کره جنوبی عنوان شده که رهبر کره شمالی در تازه ترین اظهار نظر خود انتقادات شدیدی از همسایه جنوبی خود مطرح کرد و سئول را به “یک میانجی که پایش را از گلیمش درازتر کرده” تشبیه کرد و از کره جنوبی خواست تا با قدرت بیشتری از موضع کره شمالی در برابر آمریکا حمایت کند.

رهبران این دو کشور شرق اسیا در سال گذشته سه دفعه با یکدیگر ملاقات کردند و رئیس جمهوری کره جنوبی در تنش ایجاد شده به واسطه آزمایشات موشکی و هسته‌ای میان آمریکا و کره شمالی نقش میانجی را ایفا کرد.

مون در ملاقات با مشاوران ارشد خود گفت: هر وقت که کره شمالی آماده باشد ما امیدواریم که دو کره بر سر میز مذاکره حاضر شده و مباحثی عملی درمورد مسیر های پیشرفت و دستاوردهایی فراتر از آنچه در دو نشست قبلی آمریکا و کره شمالی حاصل شده مصاحبه کنیم.

رئیس جمهوری کره جنوبی عنوان کرده که اولویت سئول ممانعت از خارج شدن مذاکرات از مسیر قبلی هست و احتمال می‌رود وی به زودی هیئتی ویژه را عازم پیونگ یانگ کند. کره جنوبی امیدوار به لغو تدریجی تحریم‌ها از سوی آمریکا بود ولی به نظر واشنگتن تمایلی به این کار ندارد چون به خوبی می داند که تنها مسیر اعمال فشار به پیونگ یانگ از مسیر تحریم های اقتصادی هست.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *