ناتو: اظهارات پوتین در تهدید کشورهای غربی غیرقابل قبول هست- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از  اسپوتنیک، “پیرس کازالت”، معاون سخنگوی ناتو اظهار داشت: ناتو پیام پوتین به کشورهای غربی را تهدیدی ازبرای خود می‌داند.

وی افزود که اظهارات همراه با تهدید متحدان ناتو غیرقابل قبول هست. کازالت همچنین تأکید کرد که ناتو یک مسابقه تسلیحاتی تازه را نمی خواهد.

به گفته وی، از روسیه بارها و بارها خواسته شده هست که موشک های با برد متوسط خود را از میان ببرد. وی همچنین یادآور شد که ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو، وعده داده هست که سلاح های هسته ای تازه در اروپا مستقر نشوند.

علاوه بر این، ناتو معتقد هست که دفاع موشکی از واحد نظامی صرفا یک دفاع طبیعی هست و امکانات موجود در رومانی و لهستان به طور کامل با پیمان منع موشکهای هسته‌ای میان برد و کوتاه برد مطابقت دارد.

رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه در سخنرانی سالانه خود در نشست مجمع فدراسیون (نمایندگان دو مجلس شورای فدراسیون و دومای دولتی) عنوان کرد سلاح‌های روسیه نه‌تنها کشورهایی را هدف قرار خواهد داد که موشک‌های برد کوتاه و متوسط آمریکایی در آنجا مستقر می‌شوند، بلکه در صورت تهدید علیه امنیت کشور، خاک خود آمریکا نیز هدف قرار خواهد گرفت.

وی همچنین  هشدار داد، در صورت استقرار این نوع موشک‌های آمریکایی در کشورهای اروپا، روسیه به این کار جواب متقارن و غیرمتقارن نشان خواهد داد.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *