نتانیاهو در معرض بررسی ها جنایی تازه در آستانه انتخابات- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی عصر چهارشنبه عنوان کرد که دادستانی این رژیم بررسی ها جنایی جدیدی را علیه بنیامین نتانیاهو شروع می کند.

بر اساس اطلاعات تازه به دست آمده نتانیاهو به آلمان اجازه فروش چند فروند زیردریایی را داده هست و این بر خلاف توصیه‌های سران ارتش و نهادهای امنیتی اسرائیل بوده هست و نتانیاهو این کار را ازبرای رسیدن به پول در راستای منافع شخصی اش انجام داده هست.

بر اساس گفته این رسانه صهیونیستی آنچه به دادستانی اسرائیل اجازه شروع بررسی ها جنایی تازه علیه نتانیاهو را داده این هست که طبق اطلاعات به دست آمده نتانیاهو در سال ۲۰۱۴ میلادی زمانی که به آنگلا مرکل گفت که اسرائیل با فروش زیر دریایی به مصر مخالف نیست، سهام یک شرکت مرتبط با شرکت آلمانی تولید کننده زیردریایی را در اختیار داشت.

بر اساس این گفته، مواضع نتانیاهو بر خلاف مواضع مراکز امنیتی این رژیم بود. این مراکز از بیم اینکه فروش زیردریایی‌ به مصر تاثیری منفی بر موازنه قوای نظامی در منطقه خواهد گذشت با این کار مخالف بودند و  بر همین اساس “رووین ریولین” رئیس رژیم صهیونیستی به آلمان رفت و از برلین خواست که این زیردریایی ها را به قاهره نفروشد این در حالی هست که دستیاران نتانیاهو اندکی پس از آخر این مسافرت گفتند که تل آویو مخالف فروش زیردریایی به مصر نیست.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در ادامه افزود که ایهود اولمرت نخست‌وزیر سابق اسرائیل در سال ۲۰۰۶ میلادی طی مسافرت به آلمان از مرکل خواسته بود که زیردیایی‌ها را به مصر نفروشد. 

 

از سوی دیگر سران حزب آبی و سفید رژیم صهیونیستی، نخست وزیر این رژیم را به بهره‌برداری از خرید زیردریایی‌های آلمانی و موافقت با آنچه صادرات غیرقانونی به مصر خواندند، متهم کردند.

در فاصله سه هفته مانده به وقت برگزاری انتخابات کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی در نهم آوریل آینده، سران حزب آبی و سفید به‌شدت به نتانیاهو تاختند و وی را متهم کردند که میلیون‌ها شیکل در چارچوب آنچه به مسئله زیردریایی‌ها موسوم هست، کسب کرده هست.

کنایه نتانیاهو به گانتس

در مقابل نتانیاهو و سران حزب لیکود از طریق ایجاد شبهه‌هایی درمورد هک تلفن بنی گانتس رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و رقیب نتانیاهو توسط ایران به این اتهامات واکنش نشان دادند.

نتانیاهو روز چهارشنبه از گانتس خواست که اطلاعاتی را که در تلفن همراه وی بوده را ازبرای همگان عنوان کند.

نتانیاهو با لحنی تمسخر آمیز گفت: «درصورتیکه گانتس نمی تواند از تلفن خود محافظت کند چگونه می تواند از اسرائیل محافظت کند».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد که وی آرشیو مستندات ایران را از تهران به دست آورده و این در حالی هست که تلفن گانتس توسط اطلاعات ایران هک شده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *