نخستین موضع گیری السیسی درمورد تحولات سودان در تماس با مرکل- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های مصری، عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان تلفنی درمورد بعضی از تحولات منطقه از جمله لیبی و سودان گفتوگو کردند.

السیسی در این تماس تلفنی گفت: « با توجه به ارتباط تاریخی میان مصر و سودان و اهمیت نقش سودان در منطقه و میان الملل ما تحولات این کشور را از نزدیک و با دقت دنبال می کنیم».

رئیس‌جمهور مصر افزود که کشورش از تصمیمات ملت سودان حمایت می کند، چون مواضع ثابت مصر مبتنی بر احترام کامل به حاکمیت سودان و عدم دخالت در امور داخلی این کشور هست.

السیسی بر اهمیت یکپارچه شدن تلاش های میان المللی ازبرای کمک به سودان به قصد خروج از بحران کنونی و حفظ ثبات و امنیت این کشور تاکید کرد.

رئیس‌جمهور مصر همچنین بر حمایت کشورش از وحدت و ثبات و امنیت لیبی و نیز حمایت از تلاش های صورت گرفته ازبرای مبارزه با تروریسم و شبه نظامیان افراطی در این کشور که نه تنها لیبی بلکه کل منطقه را تهدید می کند تاکید کرد.

مرکل نیز در این تماس تلفنی بر پایبندی آلمان به مسیر حل سیاسی در لیبی تاکید کرد.

دو سمت در این تماس بر ضرورت گسترده کردن تلاش های میان المللی ازبرای تسریع در حل بحران لیبی و جلوگیری از بحرانی شدن اوضاع تاکید کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *