هشدار قبایل المهره یمن درمورد جوخه‌های ترور امارات- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، علی سالم الحریزی سرپرست سابق استان المهره یمن درمورد اقدامات ائتلاف متجاوز سعودی در این استان گفت: اتفاقات کنونی المهره چیزی جز اشغال این استان از سوی اشغالگران سعودی و اماراتی نیست.

وی که رهبری اعتراضات مردم المهره علیه نیروهای اشغالگر خارجی را برعهده دارد، افزود: تشکیل شبه نظامیان از سوی شورای انتقالی در چند روز گذشته انجام شد و این شورا گامی را ازبرای تحویل استان المهره از عربستان به امارات برداشت.

الحریزی از دخالت امارات ابراز تعجب کرد که گفته بود با توافق و تفاهم با نیروهای سعودی در المهره به این استان بازگشته هست.

وی تاکید کرد: مردم المهره دست روی دست نخواهند گذاشت و تنها نظاره گر نخواهند بود.

الحریزی گفت: عربستان شبه نظامیانی را به نام مرزبان تشکیل داده هست. این کشور همچنین نیروی گارد ساحلی ۳۰۰ نفر تشکیل داده هست و ریاض اکنون در تلاش ازبرای نسخه برداری از اتفاقات استان عدن و اجرایی کردن آن در المهره هست.

وی افزود: عربستان و امارات در تلاش ازبرای انتقال دادن جوخه های مرگ از عدن به المهره هستند.

الحریزی تصریح کرد: برادران در شورای انتقالی با درایت رفتار کنند و در دام این نقشه ها نیفتند. اتفاقات سال های ۱۹۶۹ تا ۱۹۹۴ میلادی ازبرای ما کافی هست.

وی گفت: شبه نظامیان وابسته به امارات موسوم به “کمربند امنیتی” در عدن و اتفاق های این استان و رویدادهای استان های شبوه و حضرموت ازبرای فهمیدن علل نگرانی مردم استان المهره کفایت می کند.

صدها نفر از شبه نظامیان موسوم به “نیروهای نخبه المهره” یکشنبه با ده ها دستگاه خودروی نظامی وارد شهر الغیضه در مرکز استان المهره شدند و در پادگان گارد ساحلی قسمت حوف در شرق این استان به عنوان مقر خود مستقر شدند.

همزمان شماری از شیوخ و سرشناسان قسمت حوف در استان المهره نیز بر مخالفت خود با هرگونه استقرار نظامی یا ایجاد پست های نظامی مخالفت کردند.

آنها در بیانیه خود بر “اکتفا کردن به افسران و سربازان محلی ازبرای ایفای نقش خود در این استان و حمایت از نهادهای امنیتی محلی و حفظ امنیت این استان ” تاکید کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *