همایش «همکاری ترکیه-پاکستان-ایران» در آنکارا برگزار می‌شود- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، همایش میان‌المللی «همکاری‌های ترکیه، پاکستان و ایران» با حضور دانشگاهیان، پژوهشگران، کارشناسان و دانشجویانی از کشورهای ترکیه، پاکستان و ایران در روز جمعه ۶ اردیبهشت ماه در سالن کنفرانس هتل «میرا پالاس» در شهر آنکارا برگزار می شود.

این سمپوزیوم با همکاری مرکز مطالعات ایرانی آنکارا «ایرام»٬ دانشگاه یلدریم بایزید آنکارا٬ انستیتوی بررسی ها استراتژیک اسلام آباد (ISSI) و موسسه مطالعات سیاسی و میان‌المللی وزارت امور خارجه ایران (IPIS) با هدف تحقیق و ارزیابی فرصت‌های همکاری‌های دوجانبه و سه جانبه میان سه کشور فوق برگزار می شود.

مسئولین برگزاری این نشست با در نظر گرفتن اینکه ترکیه، ایران و پاکستان، از پتانسیل بالایی در زمینه ایجاد محور قوی در منطقه در برابر مشکلات مربوط به امنیت و توسعه برخوردار هستند٬ قصد دارد با ارائه مقالاتی از سوی کارشناسان در خصوص همکاری‌های سه جانبه میان این کشورها و فرصت‌های موجود به بحث و تبادل نظر بپردازد.

در این سمپوزیوم موضوعاتی از قبیل مسائل اقتصادی٬ امنیتی در سطح جهانی و منطقه‌ای، آخرین تحولات سیاسی و همچنین ارتقای سرمایه گذاری و رابطه ها تجاری مورد بحث قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *