واکنش سازمان ملل به حملات موشکی دولت وفاق لیبی به طرابلس- اخبار میان الملل – اخبار تسنیم

به گفته گروه میان الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، غسان سلامه نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت که بمباران مناطق مسکونی طرابلس پایتخت لیبی که شب گذشته صورت گرفت جنایت جنگی به شمار می رود و کسانی که این هجوم را انجام داده و یا دستور به انجام آن داده اند محاکمه خواهند شد.

نماینده سازمان ملل حملات موشکی گسترده به محله مسکونی “ابوسلیم” در طرابلس را که شمار زیادی کشته و مجروح بر جا گذاشته هست شدیدا محکوم کرد.

سازمان ملل در اطلاعیه ای عنوان کرد که در پی حملات موشکی شب گذشته به محلات مسکونی طرابلس ۱۴ تن کشته و ۴۰ نفر نیز زخمی شده اند که چهار تن از قربانیان از پرسنل قسمت درمانی بودند که هنگام انجام وظیفه جان باختند.

از سوی دیگر خلیفه العبیدی رئیس دفتر اطلاع رسانی فرماندهی کل نیروهای مسلح لیبی روز دوشنبه گفت که شبه نظامیان مسلح وابسته به دولت وفاق با موشک های گراد محلات مختلف طرابلس پایتخت لیبی را هدف قرار دادند.

فرماندهی کل نیروهای مسلح لیبی امروز حملات بی هدف به محلات مختلف طرابلس توسط شبه نظامیان مسلح را که شمار زیادی کشته و زخمی بر جا گذاشته هست محکوم کرد.

لیبی که در شمال آفریقا واقع هست از وقت کار نظامی تحت حمایت ناتو ازبرای سرنگونی «معمر قذافی» رئیس جمهور مخلوع این کشور در سال ۲۰۱۱ صحنه آشوب و نآارامی بوده هست.

ناآرامی ها در لیبی به ایجاد مجموعه ای از شبه نظامیانی منجر شده که بدنبال کنترل بر این کشور هستند.

ژنرال خلیفه حفتر از یک دولت رقیب در شرق لیبی حمایت می کند که از به رسمیت شناختن دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» خودداری می کند.

پس از سرنگونی قذافی، لیبی به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد. دولت وفاق ملی به ریاست السراج در طرابلس، غرب کشور تشکیل شد که مورد حمایت جامعه جهانی هست.

همزمان نیز یک دولت موازی در شهر طبرق در شرق لیبی با حمایت مجلس نمایندگان به ریاست «عقیله صالح» و ژنرال حفتر فرمانده ارتش، عنوان موجودیت کرد.

در روزهای گذشته درگیری میان نیروهای تحت امر حفتر با نیروهای دولت وفاق ملی در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر طرابلس به اوج خود رسیده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *